Zamknij
REKLAMA

Jak tanio skompletować wyposażenie domu?

09:41, 02.09.2021 | materiały partnera

Zakup i wyposażenie nieruchomości to nie tylko duże, ale i drogie przedsięwzięcie. Nie jest ono do udźwignięcia dla większości szczególnie młodych osób, przez co są one zmuszone sięgnąć po kredyt. Z uwagi na wysokie koszty związane z wykańczaniem mieszkania pod klucz warto wszędzie, gdzie się tylko da, szukać oszczędności. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak nie przepłacić podczas urządzania wnętrz. Jeśli będziesz trzymać się przedstawionych tutaj zasad, to zaaranżujesz funkcjonalne i zarazem ładne pomieszczenia przy niedużym nakładzie finansowym.

Szukaj okazji

Założenie podczas urządzania mieszkania jest takie, że wybrane meble i pozostałe elementy wyposażenia będą służyć możliwie jak najdłużej. Dlatego z jednej strony nie warto przesadnie oszczędzać i wybierać rzeczy, które nie do końca nam się podobają wyłącznie dlatego, że są tańsze, z drugiej mimo wszystko opłaca się korzystać z promocji i polować na okazje.

Zamiast kupować stacjonarnie, zamawiaj przez internet, gdyż ceny w sklepach internetowych zazwyczaj są dużo niższe niż na miejscu. Przed złożeniem zamówienia na wybrany produkt koniecznie sprawdź ogłoszenia na platformach e-commerce, gdyż istnieje szansa na to, że uda Ci się go upolować z drugiej ręki dużo taniej.

Wybieraj używane zamiast nowych

Jeśli do tej pory kupowałeś wyłącznie nowe meble i akcesoria do domu, koniecznie zobacz oferty dotyczące sprzedaży rzeczy używanych. Wbrew pozorom wśród ogłoszeń tego typu trafić się mogą prawdziwe perełki, które są praktycznie nowe i noszą jedynie nieznaczne ślady użytkowania, a kosztują przysłowiowe grosze. Zdarzają się też meble, które co prawda wymagają renowacji, ale prace da się przeprowadzić niewielkim kosztem i tym sposobem tanio zyskać rzecz, za którą w sklepie trzeba byłoby zapłacić dużo więcej. Sprawdź aktualnie dostępne ofert w sieci i sam się o tym przekonaj.

Nie tylko meble warto kupować od kogoś, na uwagę zasługuje również używane RTV/AGD. Czasem zdarza się w sieci natrafić na oferty sprzedaży praktycznie nowych sprzętów, które ktoś np. dostał w prezencie, a ich nie potrzebuje lub po zakupie okazały mu się zbędne. Po pierwszym użyciu urządzenie sporo traci na wartości, więc taka osoba zmuszona jest je sprzedać dużo taniej, niż kosztuje ono w sklepie.

Korzystaj z promocji

Z natury jesteś niecierpliwy i chciałbyś mieć całe wyposażenie skompletowane od razu? Postaraj się uzbroić w cierpliwość i poczekaj na promocje. Kilka razy w roku, np. w Black Friday można liczyć na duże obniżki cen. Przemyśl, co potrzebujesz mieć w mieszkaniu już teraz, a czego zakup możesz odłożyć na później. Jednocześnie śledź ceny danej rzeczy, gdyż zdarzają się przypadki, że ceny są sztucznie podnoszone tuż przed promocją, a oferta przedstawiana jako okazyjna wcale taką nie jest. Na wyprzedażach kupuj dopiero wtedy, gdy będziesz mieć całkowitą pewność, że to się opłaca.

Poproś o pomoc

Nie jest trudno popaść w wir zakupów i zacząć kupować rzeczy totalnie zbędne i bezużyteczne. Jeśli masz wizję, jak urządzić mieszkanie, ale nie do końca wiesz, jak ją urzeczywistnić, to skorzystaj z usług projektanta. Zatrudnienie takiej osoby oczywiście pociągnie za sobą dodatkowe koszty, jednak jej pomoc może okazać się nieoceniona. Nie tylko doradzi w kwestiach aranżacji, ale przede wszystkim podpowie, gdzie warto kupować meble i dodatki, by nie przepłacać. Zajmując się wszystkimi pracami samodzielnie nietrudno popełnić błędy i w ten sposób marnować pieniądze, dlatego daj sobie pomóc i otwórz się na specjalistów.

 Urządzasz mieszkania z myślą o ich późniejszej sprzedaży? Wystawiaj bezpłatne ogłoszenia nieruchomości w serwisie ogłoszeniowym Sprzedawacz.pl i docieraj ze swoją ofertą do dużego grona osób nią zainteresowanych. Pamiętaj jednak, by przygotować atrakcyjne wizualnie ogłoszenie, które przyciągnie uwagę przeglądających.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%