Zamknij

Ogrodzenie dla domu jednorodzinnego - płot kuty czy panele ogrodzeniowe 2D?

00:00, 30.07.2021 artykuł sponsorowany

To co wyróżnia ogrodzenia kute oraz panele 2D to trwałość, wysoka jakość oraz dość podobny system wykończenia. Oba rodzaje są z reguły poddawane cynkowaniu i malowaniu proszkowemu. W jakich przypadkach sprawdzą się panele ogrodzeniowe 2D, a kiedy warto sięgnąć po płot kuty?

Co wyróżnia kute ogrodzenie?

Ogromnym atutem tych rozwiązań są wyszukane wykończenia - ciekawe linie, dekoracyjność i szeroka dostępność wzorów to początek zalet tych ogrodzeń. Powstają z rozgrzanego stopu metalu - cały kunszt polega na ręcznej obróbce. 

To z kolei odpowiada za unikalną, niespotykaną wręcz formę. Jednym słowem - jest to niepowtarzalny wytwór ludzkich rąk. Takie ogrodzenia są wytwarzane pod konkretny wymiar. Zleceniodawca zyskuje zatem ogromne możliwości w zakresie dostosowania takich ogrodzeń do swoich oczekiwań - począwszy od samego projektu, skończywszy na detalach przy efekcie finalnym.

Kute ogrodzenia oferują wiele możliwości personalizacji

Odbiorcy zyskują możliwość wyboru zarówno nieskomplikowanego rodzaju ogrodzenia, decydując się jedynie na ozdobne zwieńczenia słupków w postaci szpiców lub kul, ale nie tylko. 

To dobra opcja szczególnie dla tych osób, które pragną zmaterializować swoje wyszukane pomysły w ramach efektownego, wyszukanego ogrodzenia. Poza walorami estetycznymi takie kute ogrodzenia cechuje trwałość i odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Co wyróżnia ogrodzenia panelowe 2D?

Zgodnie z sugestywną nazwą - panele 2D to systemowe, ustandaryzowane rozwiązania, które są wytwarzane w ramach gotowych modułów - łatwych do połączenia także samodzielnie. Z uwagi na to, że są produkowane właśnie w stałych, powtarzalnych wymiarach - zarówno czas, jak i koszty wytworzenia są o wiele bardziej atrakcyjne niż w przypadku ogrodzeń kutych.

Najczęściej występują w postaci kratkowanych paneli w zróżnicowanych wariantach kolorystycznych. Mocny materiał odpowiednio zabezpieczony przed korozją sprawia, że będzie z powodzeniem służył przez długie lata. Wzmocnione moduły są również odporne na wszelkiego rodzaju odkształcenia. 

Cynkowanie i malowanie proszkowe skutecznie przedłuża trwałość tych ogrodzeń oraz poprawia ich estetykę. W przypadku lakierowania proszkowego nie sposób nie wspomnieć o tym, że w wyniku zastosowania tej metody wszystkie elementy ogrodzenia są równomiernie pokryte farbą i nieskazitelnie gładkie, co przekłada się na jeszcze wyższą estetykę.

Doskonale sprawdzą się w roli ogrodzenia dla posesji prywatnej, ale nie tylko - z powodzeniem można je stosować także w przypadku zakładów produkcyjnych i innych obiektów - szkół, urzędów itp. Inwestycja w takie ogrodzenia 2D to skuteczne i estetyczne zabezpieczenie dla domu jednorodzinnego. Niezawodne i estetyczne ogrodzenia panelowe dostarcza Janmet Panele - lider w produkcji i montażu takich systemów.

Ogrodzenie kute czy panelowe 2D - co wybrać?

Takie zdobne, artystyczne ogrodzenia kute sprawdzą się np. w przypadku zabytkowych kamienic czy ratuszy, ale nie tylko. Mogą też z powodzeniem okalać posesje prywatne. Należy jednak wziąć pod uwagę, że z wyborem takich ogrodzeń wiąże się także dłuższy czas oczekiwania na realizację (każde zamówienie jest bowiem przygotowywane na indywidualne zamówienie oraz wytyczne klienta) oraz większy koszt.

Ogrodzenia panelowe 2D to z kolei nierzucająca się w oczy forma ogrodzenia, która z powodzeniem spełni funkcję zabezpieczającą. Nie będzie przytłaczać budynku ani posesji, a wręcz nada jej wizualnej lekkości. Nie idzie to jednak w parze z odpowiednio mniejszą trwałością - wręcz przeciwnie! Takie panele 2D świetnie sprawdzają się jako skuteczna forma zabezpieczenia posesji przez długi czas. Wynika to z zastosowania odpowiednich technologii - cynkowania oraz malowania proszkowego.

Ogrodzenia kute oraz te panelowe stanowią przykład najczęściej wybieranych rozwiązań. Powyższa charakterystyka ogrodzeń kutych oraz 2D pozwala wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie, skrojone na miarę indywidualnych potrzeb. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%