Zamknij
REKLAMA

Spróbuj yerba mate, zapomnij o kawie i niezdrowych “energetykach”!

12:03, 26.07.2021 | materiały partnera

Kiedyś dźwięk słowa “yerba mate” budził wyłącznie konsternację, dziś coraz więcej Polaków odkrywa cenne właściwości tego niezwykłego naparu. Dlaczego coraz więcej osób rezygnuje z kawy i niezdrowych “energetyków” właśnie na rzecz yerby? Przyglądamy się temu w najnowszym wpisie!

Yerba mate. Co to jest?

Yerba mate to napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego ceniony przede wszystkim ze względu na dużą zawartość kofeiny. Naturalny zasięg występowania rośliny jest wąski. Obejmuje tropikalne pogranicze Brazylii, Argentyny i Paragwaju. Właśnie w tych krajach zwyczaj picia yerba mate jest najbardziej rozpowszechniony. Napar cieszy się większą popularnością od kawy i sięga po niego większość populacji. Choć trudno wyobrazić sobie tę skalę popularności w Polsce, faktem jest, że liczba rodzimych miłośników mate szybko wzrasta. Patrząc przez pryzmat szeregu cennych właściwości, trudno się temu dziwić.

Jak yerba mate wpływa na nasz organizm?

Yerba mate zawiera naturalną kofeinę, co czyni ją doskonałą naturalną alternatywą dla kawy i napojów energetycznych. To jednak dopiero początek jeśli chodzi o jej cenne właściwości. Napar stanowi źródło magnezu, cynku, wapnia, potasu, fosforu oraz witamin A, C, E, B1, B2, B3, B5. Co więcej, jest bogaty w antyoksydanty (zwane również przeciwutleniaczami), których suplementowanie może przełożyć się na opóźnienie starzenia komórek i wzmocnienie odporności. Nie można zapominać też o wpływie yerba mate na utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jako doskonały stymulator metabolizmu jest ona częstym elementem diet odchudzających czy specjalnych suplementów diety. Robi wrażenie, prawda? Aż chce się spróbować yerby… O tym w kolejnej części tekstu.

Zajrzyj na MateMundo.pl i spróbuj yerba mate! 

Jak zacząć przygodę z yerba mate? To bardzo proste! Prócz samego ostrokrzewu paragwajskiego, będziemy potrzebowali kilku niezbędnych akcesoriów. Najistotniejsze z nich to filtrująca rurka zwana bombillą oraz specjalne naczynko (matero). Najwygodniej będzie zamówić je w specjalnym zestawie do yerba mate dla początkujących. Każdy z nich zawiera wszystkie niezbędne elementy oraz oczywiście samą yerbę. Wskazówki odnośnie przygotowania naparu znajdziemy natomiast na dołączonej ulotce lub w dziale “blog” sklepu internetowego. Nie zwlekaj i dołącz do grona mateistów! Do zobaczenia na MateMundo.pl!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%