Zamknij
REKLAMA

Pociągiem przez Polskę z psem na smyczy

12:00, 22.07.2021 | materiały partnera

Jak bezpiecznie i z rozsądkiem podróżować z psem pociągiem radził nam specjalista ze sklepu keko.pl

Podróż pociągiem to często nie konieczność, a w pełni świadomy wybór. Nic jednak nie oddaje tak klimatu wakacyjnych podróży, jak wstęp do przygody, zaczynający się w wagonie kolejowym, sunącym leniwie pod gorących od słońca szynach. Jedni wybierają pociągi, bo muszą, inni, bo nie wyobrażają sobie innego oblicza letnich podróży. Choć jazda własnym samochodem po kraju ma niewątpliwie wiele atutów, w pociągu czeka spokój i przyjemność nieprzejmowania się drobiazgami. Podróż z psem pociągiem może wydawać się nieco szalona, a z pewnością stanowić będzie nie lada wyzwanie, gdy pupil odczuwa stres i niepewność z nią związaną, szczególnie wtedy, gdy robicie to po raz pierwszy, jednak i ona potrafi okazać się najbardziej komfortowym rozwiązaniem.

Jak podróżować z psem na smyczy pociągiem bezpiecznie i spokojnie?

Zwykle nie ma problemu z podróżowaniem z psem pociągiem. Od pewnego czasu większość krajowych przewoźników kolejowych wyraża zgodę na przewożenie zwierząt domowych. W niektórych przypadkach podróż ta jest nawet darmowa, o ile przestrzega się określonych zasad. Podstawową z nich jest transporter dla psa, dostępny w każdym dobrym sklepie online, który zapewni nie tylko bezpieczeństwo i wygodne warunki przejazdu czworonożnemu pupilowi, ale również sprawi, że inni pasażerowie najpewniej nie będą mieli większych obiekcji, by podróżował z nimi pies.

Jedynym problemem technicznym w podróży pociągiem z psem może być sprzeciw współpasażerów w przedziale lub wagonie. Inną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę jest poczucie bezpieczeństwa psa, które mamy obowiązek mu zapewnić na czas trwania podróży. Stres u psa potrafi skutecznie utrudnić jazdę pociągiem, dlatego nie zapominajmy o dobrych środkach do walki ze stresem, które znajdziemy w każdym sklepie zoologicznym. Warto na wszelki wypadek mieć je pod ręką.

Podróż pociągiem to stres dla psa, dlatego bezpieczne środki na uspokojenie warto mieć pod ręką

Wybierając się z psem w tak szczególną podróż zadbajmy o transporter – znany pupilowi azyl, oazę spokoju i wygodne miejsce odpoczynku. W sklepach zoologicznych online dostępne są wersje na ramię, z uchwytem lub na kółkach, miękkie lub usztywniane, w formie budek lub klatek. To jednak nie wszystko – bardzo istotną kwestią jest wyposażenie podręcznej apteczki naszego psa, schowanej w kieszeni transportera lub plecaka, w bezpieczne i skuteczne środki na nerwy i stres dla psa. Mogą się przydać, zwłaszcza, gdy wokoło zrobi się większy tłum, a bodźce zewnętrzne staną się dla pupila męczące.

Pamiętajmy, że nie tylko współpasażerom może źle podróżować się z obcym psem w zamkniętej przestrzeni. Również pupil może odczuwać lęk, dezorientację, a co za tym idzie duży dyskomfort. Podręczny środek uspokajający w sprayu, kupiony wygodnie przed wyjazdem w sprawdzonym sklepie online, z łatwością rozpylisz na legowisko wewnątrz transportera. A gdy to nie wystarczy, zawsze możesz skorzystać z prozdrowotnej mocy kropli kojących nerwy oraz przysmaków uspokajających, również powszechnie dostępnych w internetowych sklepach zoologicznych.

Transporter, kaganiec, przysmaki i najlepsze środki na stres – zadbaj o spokojną podróż z psem

Pamiętaj, że jeśli pies nie podróżuje w transporterze, powinien mieć kaganiec, najlepiej fizjologicznie odpowiadający jego potrzebom, do którego warto przyzwyczaić pupila nieco wcześniej. Bez transportera pies nie ma jednak swojego miejsca, a przytulenie się do nóg opiekuna może okazać się niewystarczające dla zabicia stresu. Dlatego zawsze pakując się na wyjazd pociągiem zadbaj o to, by w podręcznej apteczce znalazły się najlepsze środki na stres i nerwy dla psa. Bezpieczna i wygodna podróż ma bowiem miejsce tylko wtedy, gdy panuje spokój. A o spokój czworonoga musi zadbać opiekun.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%