Zamknij
REKLAMA

Jesień - czyli idealna pora na czytanie!

00:00, 28.09.2019 | Artykuł sponsorowany
Skomentuj

Jesień już rozpoczęta! A to oznacza początek długich, chłodnych wieczorów, które wcale nie muszą być nudne. Dla niektórych pora ta to idealny czas na seanse ulubionych serialów, a dla innych na nadrobienie książkowych zaległości. Jesienne wieczory są znakomitym pretekstem do wyciągnięcia z szafy miękkiego koca, zaparzenia sobie ciepłej herbaty i zatopienia się w dobrej książce.

Jesień już rozpoczęta! A to oznacza początek długich, chłodnych wieczorów, które wcale nie muszą być nudne. Dla niektórych pora ta to idealny czas na seanse ulubionych serialów, a dla innych na nadrobienie książkowych zaległości. Jesienne wieczory są znakomitym pretekstem do wyciągnięcia z szafy miękkiego koca, zaparzenia sobie ciepłej herbaty i zatopienia się w dobrej książce. Warto wiedzieć, że jesień to także czas, w którym wydawcy wodzą nas na pokuszenie, wydając całą masą interesujących tytułów. Najpierw jednak dobrze jest odpowiedzieć sobie na pytanie jaki gatunek książki najlepiej sprawdzi się podczas jesiennego wieczoru.

Powieści kryminalne na wieczór

Wydawać by się mogło, że kryminał to niezbyt trafny pomysł na jesienny zimny wieczór. Jednakże jest w tym metoda. Czytanie kryminalnych książek może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią takie klimaty, a przecież jaki czas w roku bardziej wpasowuje się w szarą, zamgloną atmosferę niż jesień? Na rynku dostępnych jest wiele pozycji wartych uwagi. Nie musimy również ograniczać się tylko do zagranicznych tytułów. W księgarniach można znaleźć także rodzime książki polskich autorów. Są mroczne i wciągające, w sam raz na deszczowy wieczór.

Regionalne lektury dla każdego

Cudze chwalicie, swego nie znacie. Tak mówi przysłowie, które niestety bardzo często się sprawdza. A przecież każdy region ma jakieś swoje zakamarki, które warto odwiedzić. Świetnym rozwiązaniem jest książka - przewodnik regionalny, z którego można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. W porównaniu z klasyczną lekturą, taka książka może również zachęcić do podróży i odwiedzenia miejsc opisanych na stronach. Począwszy od zabytkowych budowli, aż po znanych ludzi, książka regionalna to z pewnością warta uwagi propozycja. Ciekawostek na temat regionów z Południowej Polski można znaleźć na novabook.pl

Podsumowując, okres jesienny to idealny czas na nadrobienie książkowych zaległości. Jeśli więc ostatnie miesiące minęły nam pod znakiem pracy i nadmiaru obowiązków, warto teraz na chwilę przystanąć, a raczej usiąść na fotelu lub kanapie i w chłodny, jesienny wieczór zatopić się w lekturze. W porównaniu z seansem telewizyjnym, będziemy mogli przenieść się głębiej w świat swojej wyobraźni, co z pewnością będzie o wiele przyjemniejsze niż telewizor lub komputer. Pozostaje więc tylko jedno - książki w dłoń!

(Artykuł sponsorowany )
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%