Zamknij
REKLAMA

Jak dbać o okna HST?

14.17, 24.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 14.18, 24.11.2022

Wielkie przeszklenia okien HST zapraszają do siebie nie tylko ciepłe promienie słońca – ale także i fragmenty ziemi, resztki grabionych liści czy najzwyklejszy brud. Jeśli więc chcemy cieszyć się przestrzennym widokiem zza okna oraz idealnym działaniem samych drzwi, powinniśmy zadbać o to, aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji. Jakie są elementy pielęgnacji drzwi tarasowych? Rozjaśniamy!

Mycie okien i ram – podstawa wiosennych porządków

Każdy z nas wie, jak bardzo szyby potrzebują regularnego, dogłębnego czyszczenia – zwłaszcza przed i po zimie. Nie inaczej jest w przypadku okien tarasowych. Jak się zabrać za ich czyszczenie?

Przede wszystkim pamiętajmy, że tak samo starannej opieki wymaga szyba, jak i okalająca ją rama. Nawet jeśli nie widzimy na niej wyraźnych zabrudzeń, konserwacja ramy jest kluczowa. Aby ją przeprowadzić, powinniśmy przygotować odpowiednie środki. Idealnie sprawdzają się do tego środki chemiczne o neutralnym pH – na przykład łagodne płyny do mycia naczyń, rozcieńczone w wodzie. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy za to chwytać po preparaty zawierające rozpuszczalniki, pasty i mleczka! Mogą one okazać się najkrótszą drogą do odbarwień i rys na powierzchni profilu okna.

A co z szybą? Do jej konserwacji możemy użyć specjalnego płynu do przeszkleń. Dobrze powinny zadziałać także sprawdzone, domowe sposoby – mieszanka wody i gliceryny, czy nabłyszczacz do zmywarki. Generalnie, czyszczenie szyb w drzwiach tarasowych nie różni się niczym od pielęgnacji zwykłych szyb. Tak więc okna PCV od firmy Medrus, niezależnie czy służące jako wyjście na taras, czy jako klasyczne okno, nie powinny sprawiać większych problemów przy ich pielęgnacji.

Usuwamy brud z progu – dla zdrowia naszych okien

Szczególnie wrażliwymi miejscami na gromadzenie się zanieczyszczeń z otoczenia – suchych roślin, piasku czy resztek jedzenia są mechanizmy otwierania drzwi. Dogłębne ich przeczyszczenie i usunięcie brudu powinno zagwarantować prawidłowe działanie drzwi; one odwdzięczą ci się łatwym otwieraniem i zamykaniem bez konieczności wkładania w to zbędnego wysiłku.

Newralgicznym punktem jest również próg, w którym umieszczona jest ościeżnica drzwi. W przypadku każdego okna HST od Medrus jest ona schowana w posadzce; co nie znaczy, że nie trzeba dbać o jej czystość! Prostym sposobem na pozbycie się zanieczyszczeń z progu jest wykorzystanie odkurzacza ze specjalną końcówką (szczotkową lub zwężaną). Świetnie sprawdzi się także sprężone powietrze.

Klamka zapadła – dbamy o jej czystość!

Żadne okno nie zadziała prawidłowo, jeśli przy jego zamkach, klamkach lub okuciach pojawią się problemy. Te elementy najczęściej ulegają poluzowaniom lub zniszczeniom, wynikającym z ich regularnego, codziennego użytkowania. Przy ewentualnych „luzach” możemy poradzić sobie sami – nieprawidłowo działający mechanizm wystarczy przykręcić. Większym problemem jest zwyczajne zużycie lub zniszczenie – prawdopodobnie będą one wymagały wymiany. Usługi naprawy uszkodzonych elementów świadczy wiele sklepów zajmujących się sprzedażą stolarki okiennej; w tym warszawski sklep Medrus, doświadczony w ratowaniu najróżniejszych modeli okien tarasowych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%