Zamknij
REKLAMA

Łóżka podwójne – idealne do sypialni

08.29, 22.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.30, 22.11.2022

Jak urządzić nawet niewielką sypialnię z dużym łóżkiem podwójnym?

Twoja sypialnia powinna być przestrzenią, do której z przyjemnością wracasz pod koniec pracowitego dnia. Przyjemne wnętrze wspomaga odpoczynek i pomaga się zrelaksować. Centralnym jej punktem jest najczęściej łóżko podwójne. Warto rozejrzeć się za idealnym modelem w sklepach oferujących meble online np. amdk.pl. Oferta AMDK jest różnorodna i bez problemu wybierzesz tam łóżko do sypialni.

Zanim umieścisz łóżko, usuń istniejące meble i zmierz długość i szerokość pokoju, aby uzyskać jasny obraz dostępnej przestrzeni.

Mądrze rozmieść meble

Umieść podwójne łóżko dwuosobowe w rogu sypialni, aby zaoszczędzić cenne miejsce na podłodze. Ustaw małe biurko, ławkę lub niską komodę przy łóżku, aby zapewnić dodatkową funkcję i przyjemną estetykę bez zajmowania dużej ilości miejsca w pokoju.

Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń

Ponieważ łóżka dwuosobowe pozostawiają ograniczoną ilość miejsca na podłodze na dodatkowe meble w małej sypialni, użyj elementów, które spełniają podwójną rolę, jak np. ławka z ukrytym miejscem do przechowywania. Wykorzystaj maksymalnie przestrzeń sypialni, wyposażając ją w łóżko z pojemnikiem z wbudowanymi szufladami.

Podążaj za wzrokiem

Stawiając łóżko dwuosobowe w centrum małej sypialni, uzyskasz wrażenie większej, bardziej przestronnej przestrzeni. W ten sposób dodajesz wizualnej objętości do pokoju i mniej zatłoczonego uczucia. Minimalistyczna rama łóżka dodatkowo daje wrażenie, że łóżko unosi się w środku przestrzeni. Zawieś błyszczący żyrandol nad centrum łóżka, aby rozjaśnić cały pokój i uzyskać sypialnię z ekskluzywną atmosferą. Żyrandol dodatkowo przyciągnie wzrok w górę, powiększając wizualną przestrzeń w pokoju.

Jak udekorować sypialnię z łóżkiem małżeńskim?

Zadbaj o to, by nie było ciasno

Jasne, pomysł z dużym materacem może wydawać się miły i luksusowy, ale nie wtedy, gdy w rezultacie cała Twoja przestrzeń do spania będzie wydawać się malutka. Podziękujesz sobie później, gdy będziesz mieć miejsce na szafki nocne po obu stronach i swobodne przejście wokół łóżka!

Ograniczenie zagracania przestrzeni

Tak samo jak nie chcesz, aby w Twojej sypialni było wrażenie ciasnoty z powodu mebli, nie chcesz również, aby była ona zbyt zagracona akcesoriami i innymi rzeczami. Jest kilka sposobów dotyczących zorganizowanego przechowywania, nawet jeśli twój pokój jest mały. Na przykład upewnij się, że Twój stolik nocny ma szufladę, wykorzystaj narzuty i skrzynie pod łóżkiem, lub zdecyduj się na wyższą i większą komodę, aby dobrze wykorzystać pionową przestrzeń.

Spraw, aby przestrzeń była symetryczna

Ludzkie oko zawsze docenia symetryczne aranżacje. Symetria jest spokojna w odbiorze, dzięki jej równowadze optycznej. Możesz to osiągnąć np. poprzez dopasowanie szafek nocnych z lampami lub kinkietami. Inny pomysł to dodanie lustra naprzeciwko okna dla wizualnego zrównoważenia przestrzeni. Zajrzyj na amdk.pl i przejrzyj ofertę sklepu w poszukiwaniu inspiracji. AMDK ma bogaty katalog produktów, który pomoże ci urządzić wnętrze.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%