Zamknij
REKLAMA

Naturalne środki do odkażania oraz dezynfekcji ran i zadrapań

12.44, 28.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 12.44, 28.09.2022

Drobne otarcia, zadrapania czy rany, które nie wymagają wizyty w szpitalu potrzebują gruntownej dezynfekcji. Odkażanie ran przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zakażenia. Co stosować zamiast wody utlenionej, która w przypadku mniej inwazyjnych ran spowalnia gojenie?

Co można zakwalifikować jako ranę?

Rana, czyli zadrapanie lub skaleczenie to każde naruszenie ciągłości skóry lub błony śluzowej, która stanowi powłokę ochronną dla naszego organizmu. W zależności od rodzaju rany, proces oczyszczenia trwa od 1 do 4 dni. Warto wspomnieć, że najdłużej goją się rany o nierównych krawędziach i dużej ilości obumarłych komórek. Regularnie przemywając oraz dezynfekując ranę przyśpieszamy jej gojenie. 

Dlaczego rany powinny być dezynfekowane?

Każda, choćby drobna rana czy draśnięcie powinno być przez nas dokładnie opatrzone. Dzięki temu unikniemy poważnych powikłań oraz nieestetycznie wyglądającej skóry. Po zranieniu do wnętrza organizmu mogą dostać się drobnoustroje, wywołujące zakażenie. W celu uniknięcia przykrych powikłań zdrowotnych należy zdecydować się na dokładne zdezynfekowanie rany, aby pozbyć się ze zranionej przestrzeni zgromadzonych bakterii. Sam proces powinien być wykonany najszybciej jak to tylko możliwe, aby całkowicie wykluczyć możliwość pojawienia się zapalenia.

Poznaj sprawdzone alternatywy dla wody utlenionej!

Dawniej do przemywania ran wszyscy używali wody utlenionej, dziś wiemy, że woda utleniona spowalnia gojenie poprzez wpływ na komórki organizmu odpowiedzialne za ten proces. Woda utleniona powinna być stosowana tylko i wyłącznie w przypadku poważnych obrażeń, kiedy nie występuje żadna inna alternatywa. Nie zaleca się także przewlekłego jej stosowania. Na szczęście na rynku można znaleźć wiele sprawdzonych alternatyw, które w zdrowy sposób zadbają o poprawny proces gojenia Twoich ran.

W celu prawidłowego odkażenia rany lepiej sięgnąć po Rivanol płyn na rany od firmy Herbapol, który ma działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne. Produkt ten pomaga w zwalczaniu bakterii paciorkowca, gronkowca i innych bakterii Gram-dodatnich. Jego stosowanie jest proste oraz intuicyjne, wystarczy jedynie zastosować się do zaleceń producenta, które zostały zawarte w ulotce. Substancją czynną wyżej wspomnianego przez nas środka jest etakrydyny mleczan, który skutecznie zadba o poprawny proces gojenia. 

W stanach zapalnych skóry, występujących wypryskach, oparzeniach można stosować płyn Borasol od herbapol.pozan.pl, którego zastosowanie w postaci delikatnych okładów i płukań nie uszkadza naskórka i nie opóźni procesu gojenia. Borasol należy aplikować od 2 do 3 razy na dobę, jest świetną alternatywą dla tradycyjnej wody utlenionej. 

Herbapol – postaw na rozwiązania zgodne z duchem natury!

Firma Herbapol już od wielu lat oferuje swoim klientom doskonałe produkty pochodzenia roślinnego. Jeżeli zależy Ci na zakupie w pełni naturalnych preparatów, które zadbają o Twoje zdrowie, to zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą tego producenta. Na pewno nie pożałujesz swojej decyzji!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%