Zamknij
REKLAMA

Samochód elektryczny

00.00, 30.09.2022 materiał partnera
pixabay

Samochody elektryczne są najbliższymi kuzynami samochodów hybrydowych. Podobnie jak one, korzystają z silników spalinowych i elektrycznych. Główna różnica polega na tym, że w samochodach elektrycznych silnik spalinowy jest używany wyłącznie do ładowania baterii. Podczas jazdy samochód korzysta wyłącznie z prądu i to właśnie on napędza cały pojazd.

Emisja CO2

W przypadku samochodów elektrycznych zaletą jest emisja CO2. Emisja CO2 jest tym, co nas najbardziej interesuje. Samochody elektryczne są bardziej ekologiczne niż spalinowe ( http://przedsiebiorczosc-48h.pl/category/motoryzacja/ ) i to już na starcie. Zasada działania samochodu elektrycznego polega na tym, że podczas ładowania baterii przez silnik spalinowy powstaje dwutlenek węgla. Jeśli silnik jest napędzany gazem, to będzie to dwutlenek węgla i wodór. W przypadku samochodów elektrycznych najważniejsza jest jednak emisja podczas jazdy. Bateria napędza silnik i to on napędza cały pojazd. W tym momencie nie powstaje dwutlenek węgla i wyłącznie wtedy liczy się emisja. A ta jest bardzo mała. W przypadku konstrukcji dostosowanych do 100 kilometrów jest to zaledwie 40 gramów CO2 na 100 kilometrów. W przypadku bardziej rozbudowanych konstrukcji jest to nawet 5 gramów CO2 na 100 kilometrów.

Komfort jazdy

Samochody elektryczne są bardzo wygodne w użytkowaniu oraz łatwe w ładowaniu. Silnik elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, dlatego kierowca i pasażerowie samochodu elektrycznego mogą cieszyć się z większym stopniu spokojną i przyjemną jazdą. W przeciwieństwie do silnika spalinowego silnik elektryczny pracuje równomiernie, bez “skoków” i drgań, dzięki czemu pasażerowie podróżujący samochodem elektrycznym mogą się czuć zdecydowanie bardziej komfortowo i bezpiecznie. Dzięki elektronicznemu sterowaniu silnikiem elektrycznym jest łatwiejszy w obsłudze niż spalinowy, a kierowca ma większą kontrolę nad samochodem podczas jazdy.

Moc silnika i czas jazdy

Włączanie się silnika samochodu elektrycznego jest szybkie i bezgłośne, a tym samym samochód jest łatwy w użyciu. Silnik samochodu elektrycznego często pracuje na bardzo niskich obrotach i jest wyjątkowo wydajny. W efekcie do użytkownika końcowego silnik samochodu elektrycznego przynosi wiele korzyści względem silnika samochodu spalinowego. Wadą tutaj jest niska moc silnika oraz krótki czas jazdy na baterii. Wspomnijmy, że w dalszym ciągu jest bardzo mało ładowarek do samochodów elektrycznych.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%