Zamknij
REKLAMA

Porównanie kredytów online - dlaczego warto?

13.43, 27.09.2022 materiał partnera Aktualizacja: 13.44, 27.09.2022

Z ofert kredytu gotówkowego korzysta w ostatnim czasie nieco mniej osób, natomiast spadek zainteresowania jest niewielki, kiedy porównamy go choćby z tym, co dzieje się na rynku kredytów hipotecznych. Wniosek o kredyt gotówkowy nadal składa wiele osób, natomiast wszyscy szukają jak najtańszego rozwiązania.

Tani kredyt gotówkowy — czy mamy dzisiaj taki na rynku?

Kredyt gotówkowy online to jedno z najpopularniejszych rozwiązań finansowych dostępnych obecnie na rynku. Z oferty kredytu gotówkowego nadal chce korzystać wiele osób, mimo rosnących stóp procentowych, które sprawiają, że kwota do spłaty jest coraz większą. Nie oznacza to jednak, że za każdy kredyt gotówkowy trzeba zapłacić wiele. Bez większego problemu możesz znaleźć ofertę kredytu gotówkowego bez odsetek lub też z odsetkami na naprawdę niskim poziomie. Pamiętaj, że oprocentowanie kredytu gotówkowego nie zależy tylko od NBP, lecz przede wszystkim od kredytodawcy. Tym bardziej więc warto sprawdzać ranking kredytów gotówkowych. Tani kredyt gotówkowy jest jak najbardziej możliwy, tyle tylko że przy spełnieniu określonych warunków i znalezieniu właściwej oferty. 

Jak zawalczyć o najtańszy kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy bez odsetek brzmi jak życzenie? Nie trzeba ci jednak do tego dobrej wróżki, a odpowiedniej oferty. Firmy bankowe często udostępniają taką opcję na przykład przy pierwszym kredycie gotówkowym. Zdarza się także sytuacja czasowej oferty tego typu. Ważne jest jednak, by zadbać o nieodrzucenie aplikacji o kredyt w takim przypadku. Czasami zdarza się, że słaba zdolność kredytowa kandydata sprawia, że zamiast oferty bez odsetek, otrzymuje inną, właśnie ze względu na to, że nie jest 100% wiarygodnym kredytobiorcą. Dlatego, zanim weźmiesz kredyt, upewnij się, że nie zalegasz z żadnymi ratami, jeśli masz jakąś małą pożyczkę i możesz ją spłacić — zrób to. Kalkulator kredytu gotówkowego to jedno, ale na początek warto skorzystać z tego, który pokazuje twoją zdolność. Zdecydowanie łatwiej jest uzyskać tanie kredyty gotówkowe osobom, których zdolność jest na zadowalającym poziomie, a historia kredytowa nie pozostawia wątpliwości co do zdolności spłaty poszczególnych zobowiązań na czas. Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź: https://ekredyt24.com.pl/kredyt-bez-odsetek/

Co sprawdzić przed wzięciem kredytu gotówkowego?

Tani kredyt gotówkowy to przede wszystkim niskie oprocentowanie. Pamiętaj jednak, że podobnie jak w przypadku pożyczki gotówkowej — całkowity koszt kredytu to nie tylko zaciągnięty dług plus odsetki. Często pojawia się wiele dodatkowych pozycji takich jak prowizje, dodatkowe opłaty, ubezpieczenie itd. Do tego kredytodawcy manipulują tymi wartościami, przyciągając cię tanim oprocentowaniem, a potem nadrabiając innymi opłatami. Dlatego też zawsze warto patrzeć na jeden konkretny wskaźnik. To Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania czy RRSO uwzględnia naprawdę wszystkie koszty, jakie trzeba będzie ponieść w związku z kredytem. To najbardziej wymierny parametr. Nie ma znaczenia czy chodzi o pożyczkę gotówkową czy kredyt hipoteczny. Zasada działania jest taka sama.  

Zapytaj o kredyt, pozyskaj informacje, podejmij świadomą decyzję

Decyzja o zaciągnięciu kredytu powinna być zawsze świadoma, przemyślana i nie chodzi tutaj wyłącznie o atrakcyjność samej oferty, ale analizę własnych możliwości budżetowych. Kalkulator kredytowy nie służy tylko temu, aby znaleźć najlepszą możliwą ofertę, ale policzyć, jak wysoka będzie rata. Zawsze zapytaj siebie, na ile to będzie obciążenie dla domowego budżetu i dopiero podejmuj ostateczną decyzję.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%