Zamknij
REKLAMA

Jak zbudować dom szkieletowy i dlaczego domy z drewna tak zyskują na popularności?

14.14, 23.09.2022 materiał partnera

Dom szkieletowy to obecnie najczęściej wyszukiwane hasło w popularnej przeglądarce internetowej. Dlaczego? Co sprawia, że budownictwo w Polsce coraz bardziej stawia na zakup drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości i realizację takiej inwestycji. Sprawdź w naszym artykule!

Czym jest dom szkieletowy?

Domy szkieletowe i technika ich budowy wywodzą się głównie ze Skandynawii, Ameryki oraz Niemiec. Podstawą samej budowli jest właśnie szkielet drewniany, najczęściej wykonywany z drewna konstrukcyjnego C24.

Zaletą domu szkieletowego jest szybkość jego budowy oraz… możliwość budowy o każdej porze roku. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z naszą zmienną aurą, takie rozwiązanie jest prawdziwym zbawieniem. Domy szkieletowe można zacząć budować zarówno wiosną, jak i późną jesienią. Na popularność domów szkieletowych wpływa również ich cena, która może być nawet teraz – w dobie podwyżek i inflacji – korzystniejsza niż w przypadku tradycyjnej budowli wznoszonej z cegieł i betonu.

Z jakiego drewna zbudować dom szkieletowy?

Zastanawiając się, z jakiego drewna budować dom szkieletowy, warto od razu zacząć szukać hasła: drewno konstrukcyjne C24 w ofercie Scanwood. Produkt ten spełnia normę PN-EN 14081-1+A1:2011 w zakresie wytrzymałości na zginanie. Także w zakresie takich rzeczy jak rozciąganie wzdłuż i w poprzek oraz sprężystości i gęstości nie ma na rynku równego sobie produktu. Nic dziwnego – oprócz domu szkieletowego z drewna C24 zbudujesz takie budowle, jak:

wiaty garażowe,

pawilony,

zadaszenia,

mosty,

konstrukcje dachowe,

budownictwo szkieletowe.

Dom szkieletowy. Budowa krok po kroku

Dom szkieletowy i jego budowa zaczyna się oczywiście od spraw formalnych. Należy uzyskać pozwolenie na budowę od właściwego dla danego miejsca urzędu. Kiedy już sprawy formalne zostaną uporządkowane, możesz zacząć budowę domu szkieletowego.

Najpierw należy wylać fundamenty, będące podstawą całego projektu. One zapewniają budowli stabilność oraz ochronę przed wilgocią. Po około 14 dniach można zacząć stawiać właściwą konstrukcję – najlepiej wykonaną z drewna skandynawskiego. Potem dach nakrywa się specjalną membraną izolacyjną, na którą kładzie się wybrane pokrycie właściwe. Może być to dachówka lub inny produkt.

Kiedy dom już stoi, przystępuje się do montażu okien i drzwi. Następnie wykonuje się prace wewnątrz budynku. Wykonanie stropów, ścianek działowych i schodów jest kolejnym etapem budowy domu szkieletowego. Nie można zapominać o różnego rodzaju instalacjach. Eksperci zwracają uwagę na fakt, iż najlepszym rodzajem ogrzewania jest to pochodzące z pompy ciepła.

Drewno konstrukcyjne. Gdzie kupić?

Scanwood - skład drewna ze Szwecji to miejsce, w którym znajdziesz najwyższej jakości drewno konstrukcyjne. Wieloletnie doświadczenie firmy sprawia, że wszystkie normy i wymagania dotyczące budowli drewnianych będą spełnione – niezależnie od tego, czy wybierzesz:

drewno impregnowane ciśnieniowo;

drewno KVH;

drewno KVH Duo;

drewno KVH Trio;

drewno BSH;

drewno C14;

drewno C24,

W razie pytań, nawet dotyczących tego, jak zbudować dom szkieletowy, można zgłosić się do firmy z Mikołowa, która z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%