Zamknij
REKLAMA

Najlepszy materac ortopedyczny na problemy z kręgosłupem

08.27, 21.09.2022 materiał partnera

Materac ortopedyczny to doskonały wybór dla wszystkich osób borykających się ze schorzeniami oraz bólami kręgosłupa. Materace ortopedyczne bardzo dobrze regenerują i odciążają mięśnie. Jednocześnie pomagają także w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas snu. Warto z nich korzystać jeśli zależy nam na zmniejszeniu dolegliwości bólowych w okolicach pleców. Wspomagają one procesy rehabilitacji i ułatwiają utrzymanie prawidłowego krążenia. W jaki sposób wybrać materac rehabilitacyjny dla siebie? Na jakie elementy zwrócić uwagę?

Materace ortopedyczne - jak wybrać produkt dla siebie?

Decydując się na materac ortopedyczny dla siebie, należy zwrócić uwagę na kilka podstawowych elementów. Pierwszą kwestią będzie jego rozmiar. W przypadku nastolatków wybrać można się na materace rehabilitacyjne 80x200. Osoby o większej sylwetce oraz seniorzy powinni jednak nabyć większy wariant. Lepszym rozwiązaniem okaże się więc materac 100x200. Dla dwojga zalecana jest wielkość minimum 140x200, jeśli jednak dysponujemy przestronną sypialnią, można także pokusić się o zakup materaca 160x200 czy nawet 200x200.

Kolejną kwestią jest twardość materaca. Z uwagi na to, że materac ma mieć działanie terapeutyczne, jego twardość musi być odpowiednio podwyższona. Bardziej miękkie warianty dedykowane są dla osób o drobniejszej sylwetce i mniejszej masie ciała. Im waga użytkownika jest wyższa, tym twardszy powinien być zakupiony przez nas produkt. Materace medyczne muszą być komfortowe i dobrze dopasowywać się do kształtu ciała. By zapewnić komfort snu i doskonałe podparcie wykonane są one z wysokiej jakości materiałów. Na rynku wyróżniamy między innymi materac sprężynowy, z pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej lub wyposażone w sprężyny kieszeniowe.

Wysokiej jakości materace ortopedyczne

Materac na ból kręgosłupa nabyć można w szerokiej ofercie sklepów stacjonarnych oraz internetowych. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy proponowany asortyment cechuje się odpowiednio wysoką jakością, trwałością oraz zapewnia oczekiwany poziom komfortu. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będą włoskie materace Magniflex. Producent od wielu lat jest światowym liderem w branży, dzięki czemu jakość poszczególnych produktów oraz ich właściwości zdrowotne potwierdzone zostały szeregiem certyfikatów i świadectw. Posiadanie dobrze dobranego materaca jest niezwykle ważnym elementem jeśli chcemy każdego dnia budzić się wypoczęci i gotowi do podejmowania kolejnych wyzwań.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%