Zamknij
REKLAMA

Jak olejować włosy? Wszystko co trzeba wiedzieć

12.49, 20.09.2022 materiał partnera

Olejowanie włosów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Niestety, sporo kobiet nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, w jaki sposób należy prawidłowo olejować swoje kosmyki. Zanim więc zaczniemy regularnie wykonywać ten zabieg, dobrze byłoby czegoś się na jego temat dowiedzieć. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że nasze włosy odwdzięczą nam się atrakcyjnym wyglądem.  

Jakiego oleju użyć? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jakiego oleju użyć do olejowania włosów. Nie da się jednak ukryć, że nie ma jednej, uniwersalnej odpowiedzi na to pytanie. Wiele zależy bowiem od wyjściowej kondycji naszych kosmyków oraz od tego, jaką mają porowatość. Jeżeli mamy kosmyki o niskiej porowatości, bardzo pożądany będzie olej kokosowy. Jeśli jednak nasze włosy mają porowatość średnią, możemy zainwestować w olej ze słodkich migdałów. Włosy o wysokiej porowatości pokochają zaś olej lniany, oliwę z oliwek, jak również olej z marakui. 

W jaki sposób aplikować olej na włosy? 

Olej na włosy powinien być aplikowany w odpowiedni sposób. W przeciwnym bowiem razie, w pełni satysfakcjonujących rezultatów niestety nie będzie. Jeśli mamy kosmyki o wysokiej porowatości, dobrym pomysłem będzie zwilżenie włosów przed zaaplikowaniem na nie oleju. Do tego celu możemy wykorzystać na przykład odżywkę bądź hydrolat. Wszystko zależy od naszych możliwości i preferencji. Możemy zawsze postawić na zwykłą wodę. Niewielką ilość wybranego oleju należy wmasować we włosy od mniej więcej połowy ucha aż po same końce. W żadnym razie nie należy stosować oleju na kosmyki u nasady. W przeciwnym bowiem razie, możemy borykać się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów. Dobrze byłoby przeczesać kosmyki grzebieniem o grubych zębach po zakończeniu olejowania. Olej należy trzymać na kosmykach przez minimum godzinę. Równie dobrze można jednak pozostawić go na włosach przez całą noc. Dzięki temu możliwe będzie uzyskanie najbardziej satysfakcjonujących efektów.  

Jak często olejować włosy i jak postępować po zabiegu? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak często olejować włosy i w jaki sposób należy postępować po zabiegu. Jeżeli chodzi o częstotliwość, najlepiej olejować włosy przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli jednak nasze kosmyki mają wysoką porowatość, możemy nakładać na nie olej nawet przed każdym myciem. Dzięki temu uzyskamy najbardziej satysfakcjonujące rezultaty. Jeżeli chodzi zaś o postępowanie po zabiegu, nie jest ono jakoś szczególnie skomplikowane. Wystarczy umyć swoje włosy tak jak to zwykle robimy. Ważne jest jednak to, aby nie używać do tej czynności szamponu zawierającego silnie drażniące substancje myjące. W przeciwnym bowiem razie, kosmyki mogą stać się mocno wysuszone i olejowanie nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli decydujemy się na systematyczne wykonywanie zabiegu, o którym mowa, musimy zachować cierpliwość. To, kiedy pojawią się efekty zależy w dużej mierze od nas samych oraz od tego, jaka jest kondycja naszych włosów. Po kilku tygodniach kosmyki powinny jednak stać się zdecydowanie miększe. 

Kosmetyki do włosów znajdziesz na https://hair-shop.pl/ 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%