Zamknij
REKLAMA

Jakie są najpopularniejsze metody nauki języka angielskiego?

12.48, 18.08.2022 materiał partnera

Metody i wskazówki, jak skutecznie uczyć się języka angielskiego. Sprawdź, co robić, aby szybko poznać ten język.

Najlepsze metody nauki języka angielskiego

Przeczesując internet, znajdziesz najróżniejsze metody nauczania języka angielskiego. Od klasycznych, znanych ci pewnie ze szkoły, po bardzo nowoczesne, zahaczające wręcz o science fiction. W tym artykule skupimy się na metodach, które bazując na naszym doświadczeniu, działają najlepiej.

Najlepsze metody nauki języka angielskiego

Klasyczne metody nauczania języka angielskiego działają, wiele osób nauczyło się mówić po angielsku, ucząc się go w szkole z podręcznika. Taka metoda jest jednak bardzo powolna i wymaga sporego zaangażowania ze strony ucznia. Wystarczy, że ten nie skupi się na chęci opanowania języka, a jedynie na zdaniu przedmiotu ze satysfakcjonującą oceną i z nauki nici. Zapewne znasz wiele osób, które w szkole zdawały język angielski z dobrymi ocenami, a po zaledwie kilku latach potrafią powiedzieć po angielsku ledwie kilka słów. Co więcej, skoro czytasz ten artykuł, to być może nawet jesteś jedną z tych osób. 

My postaramy się przedstawić ci kreatywne metody nauczania języka angielskiego, które nie tylko działają, ale są znacznie bardziej wydajnej i znacznie szybsze. Często jednak wymagają sporo poświęceń i zmiany nawyków.

Przeprowadzka

Najlepszą metodą na naukę nie tylko języka angielskiego, ale każdego języka obcego, jest postawienie się w sytuacji, w której nie masz wyboru i musisz się go nauczyć. Możesz to zrobić poprzez przeprowadzkę do anglojęzycznego kraju. Kiedy znajdziesz się w świecie, w którym każdy mówi po angielsku i wszystko jest w języku, którego chcesz się nauczyć, będziesz uczyć się go poprzez codzienne życie. Przykładowo idąc do sklepu, musisz się nauczyć, jak kupić produkt, który potrzebujesz. Jeśli się nie nauczysz, to go nie kupisz. Lekcją będzie nawet spacer po mieście. Patrząc na witryny sklepów i znaki zobaczysz, jak różne rzeczy są opisane i słówka same będą wchodziły ci do głowy.

Dobrze, kiedy tę radykalną metodę nauki połączysz z innymi metodami, które opiszemy w dalszej części tego artykułu. Musisz bowiem na czymś bazować. Jeśli jednak nie jesteś w stanie ot, tak zmienić miejsca zamieszkania, to te metody nauki angielskiego, też pozwolą ci się go stosunkowo szybko nauczyć.

Wszędzie angielski

Jeśli nie jesteś w stanie na prawdę przeprowadzić się do Anglii, czy do Stanów Zjednoczonych, to możesz to zasymulować. Zmień język w swoim telefonie na angielski, oglądaj filmy czy seriale tylko po angielsku, czytaj po angielsku, mówiąc w skrócie, otocz się językiem angielskim, gdzie tylko możesz. Jeśli nie rozumiesz, co mówią postacie w serialu, ustaw sobie polskie napisy, ale staraj się słuchać angielskiej wersji. Jeśli nie rozumiesz tego co czytasz, użyj słownika, ale uparcie czytaj angielską wersję, aż będziesz w stanie ją zrozumieć. 

Postaraj się też otoczyć się ludźmi, których pierwszym językiem jest angielski. Jeśli mieszkasz w stosunkowo dużym mieście, to w internecie znajdziesz grupy osób, które spotykają się, aby porozmawiać. Ty uczysz się angielskiego, a obcokrajowcy polskiego.

Rozmawiaj

Tak jak przed momentem wspomnieliśmy, niezwykle ważne jest, aby od początku nauki starać się mówić po angielsku. Wiele osób popełnia błąd i wmawia sobie, że skoro nie jest w stanie czegoś dobrze powiedzieć, to lepiej nie mówić wcale. W taki sposób dochodzą do poziomu znajomości języka angielskiego, w którym są w stanie dużo zrozumieć, ale nie są w stanie prawie niczego powiedzieć. 

Wszystkie dobre metody nauki języka angielskiego muszą działać w dwie strony. Nie tylko uczyć jak angielski zrozumieć, ale też jak się nim posługiwać. W przypadku mówienia nie ma nic lepszego, niż rozmowa. Staraj się mówić od samego początku, nawet jeśli nie jesteś w stanie złożyć choćby jednego zdania, a wszystko, co potrafisz powiedzieć to zbitka kilku słów. Przy odrobinie samozaparcia przełamiesz wstyd i będziesz mówić coraz lepiej.

Korepetycje

Wcześniej opisane metody nauczania języka obcego były stosunkowo radykalne i niestandardowe. Jest jednak klasyczna metoda nauki, która niezmiennie działa. Jest nią branie korepetycji. Korepetytor angielskiego online jest idealną osobą do prowadzenia opisywanych wcześniej rozmów, ponieważ nie tylko z tobą porozmawia, ale zwróci ci uwagę na twoje błędy i odpowiednio skieruje naukę.

Aplikacje

Korepetycje są skuteczną i sprawdzoną metodą nauki, ale są też stosunkowo drogie. Metodą, która próbuje imitować dobrego korepetytora, są aplikacje mobilne do nauki języków. Nie są one oczywiście tak skuteczne, ale są nieporównywalnie tańsze lub wręcz darmowe. Ucząc się z telefonu, jedna rzecz jest kluczowa. Jest nią systematyczność. Zadania w aplikacji trzeba wykonywać maksymalnie dokładnie i regularnie. Nie musisz z aplikacją spędzać całych godzin. Najważniejsze jest, aby robić to codziennie i nie opuszczać żadnego dnia.

Podsumowanie

Jeśli chcesz nauczyć się języka angielskiego i chcesz to zrobić jak najszybciej i jak najlepiej, musisz oszukać swój mózg, że język angielski jest ci niezbędny do codziennego funkcjonowania. Postaraj się nim otoczyć i używać go w każdej możliwej sytuacji. Wykorzystaj też pomoc innych osób. Rozmawiaj z ludźmi, którzy na co dzień, a najlepiej od dziecka, mówią po angielski. Postaraj się też skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy skierują twoją naukę na dobre tory i zwrócą uwagę na najważniejsze błędy. Cokolwiek jednak będziesz robić, musisz to robić systematycznie. Może początki będą trudne, ale przy odrobinie zaparcia szybko zauważysz efekty. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%