Zamknij
REKLAMA

Niezbędnik majsterkowicza: co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

10:28, 01.07.2022 | materiał partnera

Drobne naprawy, czy remonty zdarzają się w każdym domu. By być dobrze przygotowanym w razie takiej sytuacji, skompletuj podstawowy zestaw narzędzi, dzięki któremu uporasz się z większymi i mniejszymi domowymi usterkami. Chcesz wiedzieć, co warto mieć w swoim niezbędniku majsterkowicza? Zapraszamy do lektury!

Idąc do sklepu z narzędziami napotykamy na ogrom elementów. Skąd wiadomo, które wybrać? Przecież inne będą potrzebne do niewielkich napraw, a inne do składania mebli. Na szczęście wiele firm oferuje bogaty wybór skrzynek z narzędziami, które zawierają wszystko, co jest potrzebne na początek. Znajdą się również zestawy dla fachowców, na co dzień zajmujących się majsterkowaniem. Możesz również zakupić samo pudełko na narzędzia i krok po kroku, element po elemencie samodzielnie kompletować swój wymarzony zestaw, dokupując jedynie rzeczy, które są Ci potrzebne, np. pojedyncze klucze lub śrubokręty.

Od czego zacząć kompletowanie skrzynki narzędziowej?

Żaden zestaw narzędzi nie obędzie się bez kilku podstawowych narzędzi ręcznych - https://www.ebmia.pl/4641-narzedzia-reczne. Są to oczywiście kombinerki, młotek (półkilogramowy), a także wkrętak. Ten ostatni element zwykle sprzedawany jest z zestawem wymiennych końcówek. To bardzo praktyczne narzędzie, które pozwoli na odkręcanie i przykręcanie wkrętów o różnych kształtach i wielkościach. Wybierając wkrętak zdecyduj się na taki, który posiada tzw. grzechotkę. Pozwala ona na bezproblemowe wkręcanie i wykręcanie wkrętów – wystarczy niewielki ruch dłonią. To znacząco ułatwi Twoją pracę.

Kolejnym bardzo przydatnym domowym narzędziem są cęgi. Służą do ściągania izolacji, dlatego świetnie sprawdzą się przy naprawach instalacji elektrycznej. A jeśli już zabieramy się za tego rodzaju pracę, warto również zainwestować w śrubokręt z czujnikiem, który pokaże, czy miejsce, które chcemy naprawić, nie jest pod napięciem.

Jeśli z kolei zamierzasz pracować w drewnie, z całą pewnością powinieneś zakupić dobrej jakości piłę rozpłatnicę. To doskonałe narzędzie do przecinania desek oraz kantówek. W przypadku pracy ze sklejką, a także podczas wycinania szczegółowych kształtów, warto jednak wybrać piłę włośnicową. Oprócz niej potrzebne Ci będą również cienkie brzeszczoty (do drewna lub metalu). Narzędzie stolarskie kupisz w sklepie EBMiA.pl pod adresem: https://www.ebmia.pl/4673-narzedzia-stolarskie

Na koniec warto wspomnieć o najpopularniejszym narzędziu, czyli wiertarce. Usprawni i przyspieszy wiele prac domowych – zarówno tych prostszych, jak i nieco trudniejszych. Nie zapomnij dokupić do niej zestawu wierteł o różnych średnicach. Jeśli majsterkowaniem zajmujesz się hobbystycznie, wiertarka ręczna powinna wystarczyć.

Naprawy domowe – jakie narzędzia będą najlepsze?

Prace domowe najczęściej dotyczą hydrauliki. Wymiana uszczelki, czy zmiana wężyka wymaga odpowiednich narzędzi. Najczęściej przy tego typu usterkach potrzebne będą klucze. Mały i duży klucz nastawny to najlepszy wybór. Tam, gdzie trzeba będzie dotrzeć do trudno dostępnych miejsc idealnie spisze się ten w małym rozmiarze, natomiast kiedy zajdzie konieczność odkręcenia dużej nakrętki – większy klucz poradzi sobie bez problemu.

Poza tym w każdym domu przyda się też papier ścierny, poziomica, linijka oraz ołówek stolarski. Wydaje Ci się, że jest tego wiele? Niewątpliwie dbanie o porządek jest tu ważną kwestią. Warto trzymać wszystkie swoje narzędzia w odpowiednich miejscach. Dzięki temu zawsze będziesz wiedzieć, gdzie szukać potrzebnych narzędzi oraz czego brakuje Ci w Twoim garażu, warsztacie, czy też skrzynce narzędziowej.

 

Sprawdź jakie jeszcze powinien zawierać podstawowy zestaw narzędzi majsterkowicza - https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/narzedzia-porady/podstawowy-zestaw-narzedzi-do-majsterkowania/

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%