Zamknij
REKLAMA

Usuwanie pluskiew - co zadziała?

07:56, 22.06.2022 | materiał partnera

Pluskwy domowe to bardzo irytujący temat, gdyż obecność pluskiew zagraża całemu budynkowi mieszkalnemu i jego mieszkańcom. Pluskwy mogą pojawić się nawet w mieszkaniach, w których jest bardzo czysto. Pojawienie się pluskiew domowych nie musi mieć związku z tym, czy ktoś dba o porządek w domu, czy nie. Pluskwy mogą przedostać się z jednego mieszkania do drugiego (tak się dzieje w blokach, w kamienicach). Można je sprowadzić do domu, kupując używane meble (najczęściej tapicerowane). W praktyce pluskwy nie ujawniają się od razu. Obecność pluskwy daje o sobie znać poprzez uciążliwe ugryzienia. Dowiedz się, jak skutecznie zabrać się za usuwanie pluskiew.

Pojawienie się pluskwy domowej wcale nie musi mieć związku z tym, że ktoś na przykład wyjechał na urlop i zapomniał wyrzucić śmieci. Powodów inwazji pluskwy domowej może być kilka. Przede wszystkim od razu, gdy tylko zauważysz dziwne ślady na skórze po nocy, trzeba udać się dermatologa, który może stwierdzić, czy to faktycznie są ugryzienia pluskwy domowej (są one dość charakterystyczne, samodzielnie też je można rozpoznać — wystarczy zobaczyć swędzące miejsce). Dermatolog może zarekomendować preparaty na ugryzienie pluskwy. Od razu trzeba zdecydować się na usługę zwalczania pluskiew domowych w firmie takiej jak https://ozonujemy24.pl/. Pluskwa sama się z mieszkania nie wyniesie. Co gorsza — może szybko rozprzestrzenić się w budynku wielomieszkaniowym.

Pluskwa domowa — skąd się biorą pluskwy?

Najczęstsze powody obecności pluskiew mają związek z tym, że w danym budynku pluskwy pojawiły się u sąsiadów. Bez problemu mogą przedostać się do Twojego mieszkania. Czasami sąsiedzi mogą negować problem pluskiew, a także nie chcą zabiegu dezynsekcji (tłumacząc się brakiem pieniędzy). Niestety, w takich przypadkach trzeba działać natychmiast. Pluskwy uwielbiają chować się w starych meblach (dlatego trzeba bardzo ostrożnie podchodzić do tematu kupowania używanych łóżek, wersalek czy sof i foteli). Nie należy też zabierać do siebie mebli wypoczynkowych wystawionych na wszelkiego rodzaju osiedlowych śmietnikach, gdyż mogą zawierać w sobie pluskwy. Pluskwy łóżkowe najczęściej chowają się w taki sposób, że ich nie widać na pierwszy rzut oka.

Zwalczanie pluskiew — domowe sposoby czy profesjonalne?

Zwalczanie pluskwy domowymi sposobami nie będzie dobrym wyborem. Dla przykładu usuwanie pluskiew w Warszawie odbywa się wyłącznie poprzez sprawdzone sposoby. Odpluskwianie mieszkania musi zadziałać — pluskwę domową w całym mieszkaniu „załatwi” profesjonalna dezynsekcja pluskwy domowej. Zwłoka w działaniu to nic innego jak rozwój pluskiew. Przed zabiegiem zwalczania pluskwy należy zastosować się do zaleceń fachowców.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%