Zamknij
REKLAMA

Jak napisać CV, które nie zostanie odrzucone?

00:00, 18.06.2022 | materiał partnera

Curriculum Vitae to ważny dokument, który przyda nam się podczas szukania pracy. Dobre CV powinno posiadać liczne elementy, które stanowią zachętę do zaproszenia nad na rozmowę o pracę. Zazwyczaj w dokumencie wpisujemy dane osobowe, listę umiejętności, zdobyte doświadczenie zawodowe, ukończone szkoły i zainteresowania. Nie jest łatwo stworzyć taki dokument, który zmieści się na jednej stronie. Pamiętajmy o tym, że zarówno zbyt długie, jak i zbyt krótkie CV może nie być mile widziane na rynku pracy. Jak napisać CV? O czym musimy pamiętać? Czy darmowe szablony CV są dobrym rozwiązaniem? Co jest ważne podczas pisania Curriculum Vitae?

Jak napisać CV krok po kroku?

Dokument tego rodzaju ma na celu odpowiadać na daną ofertę pracy. Nasza aplikacja powinna być kompletna, a informacje ułożone w odpowiednich sekcjach. Prawidłowo napisane CV składa się z następujących elementów:

  • Dane osobowe i dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu, adres e-mail).
  • Podsumowanie zawodowe - obejmuje krótki opis naszej sylwetki. Powinien znaleźć się na górze dokumentu. 
  • Doświadczenie na rynku - dotyczy nazwy firm i stanowisk, czasu pracy w danej firmie i wykonywanych obowiązków. 
  • Umiejętności - powinniśmy podzielić swoje umiejętności na miękkie i twarde. Nie zapominajmy o specjalistycznych umiejętnościach, które zainteresują pracodawcę. 
  • Wykształcenie - warto skupić się na edukacji, która ma związek z wymogami oferty pracy. 
  • Szkolenia, certyfikaty i kursy - te informacje pokazują pracodawcy, że cały czas rozwijamy swoje umiejętności. 
  • Zainteresowania - nie jest to obowiązkowe, jednak może zadziałać na naszą korzyść. 
  • Klauzula do CV - to obowiązkowy element. 

Podstawowa treść klauzuli do CV jest następująca: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez (nazwa firmy) w celu prowadzenia rekrutacji na aplikowane przeze mnie stanowisko. Okazuje się, że w CV bardzo często dołączamy także aktualne zdjęcie. Fotografia musi być profesjonalna. 

O czym trzeba pamiętać?

Niezwykle ważne jest to, że pomocne są darmowe szablony CV. Zanim rozpoczniemy pisanie, obierzmy odpowiednią strategię. Dzięki temu nie będziemy musieli bez przerwy wprowadzać poprawek. Kluczowy jest rodzaj CV. Trzeba dobrać dany rodzaj do tego, co chcemy zaprezentować. Przykładowo do wyboru mamy CV funkcjonalne, chronologiczne lub mieszane. To pierwsze odznacza się umiejętnościami kluczowymi z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto ma niewielkie doświadczenie na rynku. CV chronologiczne z kolei jest standardowym dokumentem, który jest doskonale znany rekruterom. Jeśli chodzi o mieszany rodzaj, łączy on powyższe cechy CV chronologicznego i funkcjonalnego. Naszym zadaniem jest dokładne zapoznanie się z ofertą pracy. W CV powinniśmy umieścić informacje, których spodziewają się rekruterzy.

Darmowe szablony CV

Warto zauważyć, że darmowe szablony CV mają wiele zalet. Są przejrzyste i łatwo dostępne dla każdego. Nie musimy tworzyć od zera nowego dokumentu, co mogłoby zabrać nam sporo czasu. Nie od dziś wiadomo, że czas to pieniądz. Stworzenie idealnego Curriculum Vitae przebiegnie bez problemu z użyciem gotowego szablonu. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%