Zamknij
REKLAMA

Jak działają popularne zioła na powiększenie biustu jak kozieradka?

08:37, 06.06.2022 | materiał partnera

Choć w dalszym ciągu najpopularniejszą metodą powiększania i modelowania biustu jest zabieg chirurgiczny tak coraz częściej panie szukają alternatywnych i mniej inwazyjnych sposobów mogących wpłynąć na rozmiar piersi.

Jednym z takich sposobów są zioła jak kozieradka pospolita, których działanie opiera się na roślinnych odpowiednikach estrogenów mających nadać piersiom większej pełności w sposób całkowicie naturalny.

W tym artykule wyjaśnimy w jaki sposób stosowanie ziół ma pobudzić piersi do wzrostu oraz czy istnieją inne sposoby na wykorzystanie mocy kozieradki niż parzenie herbaty czy przygotowanie domowej roboty balsamów.  

W jaki sposób kozieradka stymuluje piersi do wzrostu?

Za korzystne działanie kozieradki na poprawę pełności piersi odpowiadają zawarte w niej fitoestrogeny. W kobiecym organizmie pełnią one rolę zbliżoną do estrogenów, jednak ze względu na słabsze działanie uważa się, że nie są one obarczone tylko skutkami ubocznymi co syntetyczny estrogen znajdujący się np. w tabletkach antykoncepcyjnych. 

Fitoestrogeny mają stymulować gruczoły piersiowe do wzrostu właśnie poprzez swój wpływ na wzrost poziomu żeńskich hormonów w organizmie. Podniesienie poziomu estrogenu może także powodować nasilone gromadzenie się wody co również potęguje obrzmienie biustu.  

Podobny efekt można zaobserwować w trakcie przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych na bazie syntetycznego estrogenu i progesteronu. Choć mogą one powodować czasowe nadanie piersiom większej pełności, tak ze względu na działania niepożądane nie zaleca stosowania ich na własną rękę w celu poprawy wyglądu biustu. 

Kozieradkę można przygotować zarówno w formie herbatki na bazie łyżeczki ziół gotowanych na niewielkim ogniu przez około 10 minut lub w postaci zmielonych nasion dodanych do ulubionego jogurtu czy deseru. 

Jakie jeszcze wyróżniamy zioła na powiększenie biustu?

Choć kozieradka pospolita z pewnością należy do cieszących się największą popularnością ziół zawierających fitohormony, tak nie tylko ona zawiera roślinne odpowiedniki żeńskich hormonów - estrogenów. 

Do innych często spotykanych ziół obfitujących w fitoestrogeny zaliczamy również:

  • koper włoski,
  • chmiel,
  • czerwoną koniczynę, 
  • czarnuszę, 
  • wierzbownicę. 

Zioła czy może kompleksowe tabletki na porost biustu jak boombreast?

Większość ziół jak kozieradka pospolita czy czarnuszka można kupić w aptece czy sklepach zielarskich w postaci nasion lub gotowych herbatek do picia. 

Niestety tempo życia oraz natłok codziennych obowiązków sprawia, że dysponujemy coraz mniejszą ilością wolnego czasu w ciągu dnia. Dla kobiet, które nie mogą pozwolić sobie na parzenie herbaty czy przygotowywanie domowej roboty balsamów na bazie ziół powstały kompleksowe preparaty na porost biustu jak boombreast czy probreast plus.  

W tego typu preparatach znajduje się najczęściej mieszanka kilku ziół w tym wspomnianej wcześniej kozieradki czy kopru włoskiego co sprawia, że zawierają one wyższe stężenie fitohormonów. Gotowe preparaty to także wyraźna oszczędność czasu gdyż w tym wypadku przeprowadzenie kuracji ogranicza się do przyjmowania 2 kapsułek w ciągu dnia. 

Jeśli jednak dysponujemy większą ilością wolnego czasu nic nie stoi na przeszkodzie aby samodzielnie dobierać i łączyć interesujące nas zioła i przyrządzać je według własnego przepisu. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%