Zamknij
REKLAMA

Sprawdź, czy warto kupić pasek rozrządu w Internecie. Jakie są alternatywy?

00:00, 25.05.2022 | materiał partnera

Większość kierowców zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny dla samochodu jest układ rozrządu. W zasadzie jest to zestaw jednych z najważniejszych podzespołów samochodowych. Kluczowym elementem dla poprawnej pracy rozrządu jest pasek. Kiedy dojdzie do awarii paska rozrządu, niezbędna jest wymiana tego elementu. Gdzie szukać nowego paska i jak znaleźć ten najlepszy?

Pasek rozrządu z internetu

Pierwszym źródłem, w którym można szukać paska rozrządu, jest internet. Obecnie w sieci można znaleźć wiele sklepów, oferujących duży wybór pasków rozrządu, czego dowodem jest choćby bogaty asortyment sklepu Ucando - https://www.ucando.pl/k/paski-rozrzadow/U0902. Jednak czy kupowanie tego typu auto części w sieci to dobry pomysł? 

Niewątpliwie wiele argumentów przemawia na korzyść zakupów w internecie. Pierwszym z nich jest właśnie wspomniany już duży wybór części. Każdy znajdzie bez trudu części dopasowane do swojego pojazdu. Ponadto, przeglądając ofertę sklepu Ucando, przekonamy się, że ceny pasków rozrządu są niższe niż w większości sklepów stacjonarnych. Jednocześnie nie można zapominać o wygodzie zakupów internetowych. Możesz zamówić dowolne części z dostawą do domu bez wychodzenia z pokoju. Wszystko załatwisz siedząc na fotelu, często w zaledwie kilka minut. 

Argumentem podnoszonym przeciwko zakupom w internecie jest czasami czas realizacji usługi. W przypadku takich części jak paski rozrządu wymiana podzespołu jest zwykle konieczna natychmiast. Jeśli pasek jest zerwany, uruchomienie pojazdu nie jest możliwe. Natomiast na dostawę części ze sklepu internetowego trzeba nieco poczekać. Pragniemy jednak uspokoić, że w przypadku dobrych sprzedawców, takich jak sklep Ucando.pl, czas oczekiwania na produkt jest bardzo krótki. Często cały proces trwa krócej niż w przypadku poszukiwania części w sklepach stacjonarnych. Rzecz w tym, iż sklepy stacjonarne mają ograniczony asortyment, a więc żeby znaleźć daną część, często trzeba odwiedzić kilku sprzedawców, co zabiera wiele czasu.

Alternatywy dla zakupów internetowych

Istnieją rozwiązania alternatywne dla zakupu części samochodowych w internecie. Jeśli chcesz zobaczyć pasek rozrządu na własne oczy, zanim go kupisz, możesz odwiedzić sklep stacjonarny. Niemniej jednak pamiętaj, że ceny pasków w sklepach stacjonarnych są zwykle wyższe, a ich wybór mniejszy. Natomiast kupując przez internet, również możesz sprawdzić produkt, zanim zdecydujesz się go zatrzymać. Otóż dokonując zakupów online, zyskujesz prawo do zwrotu towaru w ciągu 14 dni od daty zakupu. Nie musisz przy tym podawać powodu, dla którego zdecydowałeś się na zwrot. 

Ostatnia z możliwości w kwestii zakupu części samochodowych to warsztat. Możesz zlecić zamówienie części mechanikowi, który sprowadzi ją z hurtowni. W tym przypadku ceny zależą tak naprawdę od poszczególnych warsztatów. Jeśli dany mechanik oferuje usługi w atrakcyjnych cenach, prawdopodobnie naliczy bardzo niską marżę. Jednak może też być ona wyższa niż w jakimkolwiek sklepie. Minusem jest brak możliwości wyboru paska - decydujesz się na tę część, którą wybierze mechanik.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%