Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Kraków odżywia cały organizm i wspomaga jego regenerację

08:23, 16.05.2022 | materiał partnera

Odtruwanie alkoholowe pozwala na podanie związków odżywczych bezpośrednio do krwiobiegu

Alkohol, jako substancja silnie uzależniająca, może sprawić, że na jakiś czas zapomnimy o naszych problemach, niepowodzeniach i bólu. Niektórzy z nas mają złudne wyobrażenie, że alkohol pozwala się zrelaksować lub też nabrać odwagi, czy też w znaczny sposób ułatwia nawiązywanie nowych kontaktów. Jednakże nadmierne ilości trunków wysokoprocentowych mogą prowadzić do silnych zaniedbań w niektórych sferach życia osoby uzależnionej. I tak choroba alkoholowa może spowodować utratę pracy, a nawet pogorszenia stanu zdrowia. Alkoholizm definiuje się jako bezpośredni związek z ciągłym lub cyklicznym używaniem alkoholu. Odtruwanie alkoholowe jest często pierwszym krokiem w walce z alkoholizmem. Stosowane jest jednak także w sytuacjach jednorazowego przedawkowania alkoholu (np. podczas weekendowego imprezowania z dużą ilością trunków).

Nigdy nie powinniśmy narażać swojego zdrowia. Najważniejsze w życiu jest bezpieczeństwo i niepodejmowanie zbędnego ryzyka. Choć w Internecie pojawiło się wiele sprawdzonych metod, niektóre z nich mogą okazać się niebezpieczne. Odtruwanie alkoholowe, które jest sprawdzoną metodą, została polecona przez szerokie grono pacjentów, którym zdarzyło się korzystać z tego rodzaju odtruwania organizmu. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie odtruwania alkoholowego w naszym specjalistycznym gabinecie https://odtruwaniekrakow.pl/ zmodyfikujemy całościowy plan odtruwania, aby dostosować go do swojego stanu zdrowia i kondycji. Dowiedz się, na czym polega proces odtruwania alkoholowego i kiedy jest pomocny.

Idea odtruwania alkoholowego

Proces jakim jest odtruwanie alkoholowe ma prosty cel: przywraca równowagę wyczerpanemu organizmowi. Ciało jest podatne na gromadzenie wolnych rodników, które powstają w wyniku palenia papierosów, picia alkoholu i zażywania innych substancji psychoaktywnych. Mogą one przyłączać się do komórek i powodować ich uszkodzenie. Te wolne rodniki są odpowiedzialne za szybszy proces starzenia się i poważne choroby. Można zrównoważyć poziom antyoksydantów i rodników w organizmie, co pomoże poczuć się lepiej i zapobiec negatywnym tendencjom. 

Co to jest zespół abstynencyjny?

U osób długotrwale używających substancji uzależniających dochodzi do zmian w procesach metabolicznych. Gwałtowne odstawienie alkoholu może wywołać bardzo nieprzyjemne objawy (zarówno psychiczne, jak i fizyczne).

W fazie I często występują bóle głowy, bóle mięśni, pocenie się oraz nudności, biegunka. W następnej fazie do objawów fizycznych dołączają objawy psychologiczne.

  • drażliwość
  • zaburzenia snu
  • napady lęku
  • napady agresji,
  • halucynacje (tzw. urojenia alkoholowe).

Odtruwanie alkoholowe jest procesem, który pozwala sobie poradzić z dolegliwościami zespołu abstynencyjnego w łagodny sposób i przywrócić stopniowo organizm do prawidłowego funkcjonowania, aby móc podjąć dalsze kroki, czyli walkę z alkoholizmem.  Podczas całościowego procesu odtruwania alkoholowego warto żeby z pacjentem była jakaś osoba towarzysząca, np. ktoś z rodziny lub znajomych, jest to bardzo pomocne w szybszym dojściu do siebie podczas niwelowania skutków zespołu abstynencyjnego. 

Kto powinien poddać się odtruwaniu alkoholowemu?

Z odtruwania alkoholowego najczęściej korzystają osoby, u których występuje zespół abstynencyjny (reakcja organizmu na uzależnienie od alkoholu). Dla tych osób samodzielne rzucenie picia alkoholu może być niemożliwe. Odtruwanie alkoholowe jest sposobem na przywrócenie prawidłowego metabolizmu i nabranie sił do dalszego leczenia. Zdarza się, że na odtruwanie zgłaszają się również osoby, które zwyczajnie przeholowały ze spożywaniem napojów alkoholowych na imprezie, lub też weekendowi alkoholicy. Nieważne czy pijesz od dawna, czy jest to Twój jednorazowy wybryk. Odtruwanie alkoholowe pomoże w obu tych sytuacjach przywrócić organizm do prawidłowego funkcjonowania, ponieważ pomaga w stabilizacji stanu zdrowia zarówno osobom długotrwale uzależnionym, jak i tym pijącym sporadycznie.

Co dalej po odtruwaniu alkoholowym?

Warto pamiętać, że uzależnienia od alkoholu nie leczy się za pomocą odtruwania alkoholowego. Proces ten nie leczy w żaden sposób uzależnienia od alkoholu. Zamiast tego odtruwanie alkoholowe wzmacnia organizm, łagodzi skutki nagłego odstawienia alkoholu i przygotowuje pacjenta do dalszego leczenia. Po odtruciu pacjent powinien kontynuować terapię, która pomoże mu nauczyć się żyć bez alkoholu. Warto także zdecydować się na implantację wszywki alkoholowej Esperal.

Odtruwanie alkoholowe – tylko pod okiem wykwalifikowanych ratowników

Przed wyborem miejsca gdzie chcemy odtruć nasz organizm po alkoholu, należy rozejrzeć się nad miejscem specjalnie do tego przystosowanym, z doświadczeniem w przeprowadzaniu całościowego procesu. Tylko pod okiem wykwalifikowanych ratowników będziemy mieć 100% pewność, że odtruwanie alkoholowe będzie przeprowadzone prawidłowo i całkowicie bezpiecznie. Warto przeprowadzić odtruwanie alkoholowe w naszym specjalistycznym gabinecie https://odtruwaniekrakow.pl/. Nasz personel ma wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu odtruwania alkoholowego. Pod nadzorem lekarskim oferujemy bezpieczne odtruwanie. Program odtruwania przygotowujemy na podstawie dokładnego wywiadu lekarskiego. Jest on następnie realizowany, najczęściej w ciągu kilku godzin. Oferujemy również dojazd do pacjenta z zachowaniem pełnej dyskrecji. Odtruwanie alkoholowe obejmuje uzupełnianie elektrolitów oraz brakujących witamin i minerałów, jeżeli stan pacjenta tego wymaga podawane są także leki nasenne i uspokajające. Leki są dobierane w taki sposób, aby zminimalizować nieprzyjemne skutki uboczne zespołu abstynencyjnego. Odtruwanie alkoholowe jest pierwszym, często najważniejszym krokiem w podjęciu decyzji o leczeniu alkoholizmu kompleksowo. Następnie pacjenci powinni zdecydować się na terapię indywidualną lub grupową, w zależności od samopoczucia oraz własnych preferencji. Można też skorzystać ze spotkań w grupie Anonimowych Alkoholików. Każda forma terapii będzie na pewno bardzo pomocną formą w całościowym leczeniu uzależnienia od alkoholu, którego nie należy bagatelizować, ponieważ nieleczony alkoholizm może doprowadzić nawet do śmierci. 

Odtruwanie alkoholowe w domu – dlaczego warto?

Dom jest często dla alkoholika azylem, w którym czuje się bezpiecznie, stąd odtruwanie alkoholowe przeprowadzane w zaciszu domowym może bardzo pomóc osobie uzależnionej w szybszym dojściu do siebie. Podczas całościowego procesu odtruwania alkoholowego może wspierać go rodzina lub najbliżsi. Warto o tym pamiętać, ponieważ wsparcie najbliższych jest bardzo istotne w kompleksowej walce z uzależnieniem. Dodatkowo, pacjent po przebyciu odtruwania alkoholowego może być senny, stąd dobrze żeby ktoś był z nim w domu i się odpowiednio zaopiekował. Nie powinniśmy zostawiać go w takiej chwili samego. Wtedy najbardziej alkoholicy potrzebują wsparcia swoich bliskich, czują się na pewno bardziej pewnie i komfortowo, na tyle na ile pozwala im na to ich sytuacja. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%