Zamknij
REKLAMA

Odtrucie alkoholowe Łódź to pierwszy krok podczas leczenia uzależnień

08:20, 16.05.2022 | materiał partnera

Odtruwanie alkoholowe wybierają osoby wpadające w ciągi alkoholowe

Wiesz, że następnego dnia rano będziesz mieć kaca, mimo że impreza miała być krótka. Co gorsza, masz zobowiązania w pracy i czujesz się tak fatalnie, że nie możesz nawet wstać z łóżka. Objawy kaca nie muszą być zmartwieniem - istnieje łatwy i szybki sposób, aby się ich pozbyć. Może to brzmieć jak kolejna niemożliwa do spełnienia obietnica, ale tak nie jest! Dowiedz się więcej o procesie jakim jest odtruwanie alkoholowe, aby w sposób natychmiastowy pozbyć się syndromu dnia poprzedniego.

Jak wygląda proces odtruwania alkoholowego?

Odtruwanie alkoholowe z wykorzystaniem kroplówek dożylnych jest proste i bezbolesne. Specjalista przeprowadzi krótki wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do przeprowadzenia odtruwania (czyli przede wszystkim uniknięcia interakcji z przyjmowanymi lekami pacjenta) oraz ustalenia najskuteczniejszej mieszanki związków aktywnych. Następnie specjalista przeprowadza wkłucie dożylne (zwykle do żyły łokciowej)
i podłącza odpowiednie kroplówki. 

Należy pamiętać, że wkłucie dożylne może spowodować przerwanie ciągłości naskórka. Jeżeli będą przeprowadzać wkłucia osoby niewykwalifikowane. Może to prowadzić do poważnych uszkodzeń naczyń krwionośnych. Aby zapobiec zakażeniu, należy przestrzegać wszystkich zasad higieny. Odtruwanie alkoholowe powinien przeprowadzać wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny, w tym pielęgniarki, lekarze i ratownicy medyczni. Należy upewnić się, że dana firma oferuje odtruwanie alkoholowe i zapewniają oni dostęp do takich specjalistów. Wykonanie odtruwania alkoholowego w https://odtruwanielodz.com/ zapewni bowiem przestrzeganie wszystkich procedur. Dodatkowo oferujemy odtruwanie alkoholowe w domu pacjenta z zachowaniem sterylności oraz dyskrecji. Podczas odtruwania istnieje możliwość towarzyszenia kogoś z rodziny, w celu zapewnienia pacjentowi jak największego komfortu przeprowadzanej procedury.

Dlaczego profesjonalna opieka jest tak ważna?

Odtruwanie alkoholowe może przeprowadzić wykwalifikowany pracownik medyczny. Jest to niewątpliwie prawda. Koszt takich usług jest uzasadniony, ponieważ praca specjalisty nie ogranicza się tylko do wykonania zastrzyku dożylnego. Jest on odpowiedzialny za całą procedurę, w tym za przygotowanie pacjenta.

Wstępny wywiad lekarski jest istotną częścią całościowego procesu jakim jest odtruwanie alkoholowe. Pozwala to na dokładną ocenę stanu zdrowia pacjenta i dostosowanie przepisanych preparatów do indywidualnych potrzeb organizmu. Rozmowa z pacjentem może pomóc w uniknięciu niebezpiecznych interakcji między podawanymi preparatami a lekami.

Pamiętaj, że każdy organizm jest inny. Nawet najwyższej jakości preparaty podawane dożylnie mogą w bardzo rzadkich przypadkach powodować działania niepożądane. Ważne jest, aby zawsze mieć pod ręką lekarza, który udzieli specjalistycznej pomocy w razie wystąpienia nietypowych objawów.

Uwaga na podejrzane kroplówki i niesprawdzone gabinety!

Preparaty do iniekcji dożylnych nie mogą być gorsze od suplementów doustnych. W przypadku odtruwania alkoholowego większość preparatów musi spełniać określone wymagania.

  • sterylność, tj. brak mikroorganizmów i ich form przetrwalnikowych
  • apirogenność, tj. brak związków pirogennych
  • brak zanieczyszczeń nierozpuszczalnych
  • brak środków konserwujących.

Decydując się na odtruwanie alkoholowe wybierz mądrze, czyli sprawdzony gabinet: https://odtruwanielodz.com/. Oferujemy wyłącznie sterylne warunki oraz całkowicie sprawdzone preparaty używane do odtruwania. Procedury są całkowicie bezpieczne (również te przeprowadzane u Ciebie w domu) z zachowaniem 100% dyskrecji. Nie warto oszczędzać na zdrowiu i zgłaszać się na odtruwanie do niesprawdzonych i podejrzanych placówek. Z racji tego, że odtruwanie alkoholowe stało się dość popularną procedurą, oferuje je coraz więcej firm. Nie daj się oszukać!

Jak mogę przerwać ciąg alkoholowych i gdzie uzyskam pomoc?

Rozpoznaj problem i miej świadomość, że jesteś już na etapie uzależnienia. Potrzebna jest profesjonalna pomoc. Wtedy można pozbyć się wstydu i strachu. Tylko dzięki otwartości i szczerości w mówieniu o swoich problemach oraz szukaniu pomocy można ruszyć dalej. Być trzeźwym i wrócić do normalnego, codziennego życia. Nie pić w ogóle i umieć radzić sobie z problemem, gdy się pojawi. Doskonałym sposobem walki z alkoholizmem jest odtruwanie alkoholowe.

Odtruwanie alkoholowe w domu – zalety

Możliwość wykonania odtruwania alkoholowego w domu niesie za sobą wiele zalet. Pierwszą z nich jest możliwość opieki nad osobą uzależnioną. Dom, stanowi dla uzależnionych często ostoję gdzie mogą schować się przed całym światem. Jest ich azylem. Podczas gdy decydują się na tak duży krok w swojej chorobie alkoholowej, fakt, że mogą podjąć tak ważną procedurę jaką jest odtruwanie alkoholowe w zaciszu swojego domu – są bardziej pewni i czują się bezpiecznie. Dodatkowa zaletą jest to, że w sytuacji zagrożenia – jeżeli pacjent gorzej się poczuje w późniejszym czasie po odtruwaniu należy natychmiast wezwać karetkę pogotowia. Pacjent sam może sobie nie poradzić z niektórymi rzeczami. Po całej procedurze każdy reaguje inaczej. Z reguły większość czuje się zdecydowanie lepiej, ale zdarzają się sytuacje, że pacjenci są bardzo senni, drażliwi i nerwowi, wymagają wtedy szczególnej opieki. Dlatego warto w tej chwili być z uzależnionym i wspierać go w jego decyzji. 

Odtruwanie alkoholowe – co wchodzi w skład kroplówki?

Podstawą odtruwania alkoholowego jest izotoniczny roztwór soli. Zawiera on glukozę, magnez i unikalną mieszankę elektrolitów. Odtruwanie alkoholowe można również uzupełnić o pewne substancje prozdrowotne. Są to:

- witamina C;

- kompleks witamin z grupy B;

- koenzym Q10

- ornityna.

- jeżeli pacjent tego potrzebuje podawane są mu również leki przeciwbólowe i uspokajające bądź nasenne.

Dawka, którą podaje się osobie odtruwanej ustalana jest indywidualnie z lekarzem lub też ratownikiem wykonującym procedurę.

Co robić po odtruwaniu alkoholowym?

Odtruwanie alkoholowe jest uważany za pierwszy krok na drodze do wyjścia z uzależnienia od alkoholu. W pozbyciu się problemu może pomóc w późniejszym czasie terapeuta lub psycholog. Odtruwanie alkoholowe samo w sobie nie leczy w żaden sposób alkoholizmu. Tylko kontynuacja psychoterapii po wykonaniu procedury może dać szansę na zaprzestanie picia alkoholu. Można skorzystać też z terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, lub na początek ze spotkań w grupie Anonimowych Alkoholików. Wszystko zależy od motywacji, stopnia uzależnienia i preferencji indywidualnych pacjenta chorego na alkoholizm. 

Odtruwanie alkoholowe – jak długo trwa?

To, ile będzie trwała procedura odtruwania alkoholowego zależy w dużej mierze od stanu pacjenta. Czy organizm jest wyczerpany przez długotrwałe spożycie alkoholu, czy może był to jedynie jednorazowy wybryk. Czas odtruwania alkoholowe uzależniony jest także od Twojego stanu zdrowia, cech fizycznych, intensywności spożywania trunków wysokoprocentowych oraz wyniku badania (konsultacji) z lekarzem.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%