W każdej firmie prędzej czy później trzeba zatrudnić nowego pracownika lub utworzyć nowe stanowisko pracy. Dla kandydatów proces rekrutacji, zwłaszcza rozmowa o pracę, jest bardzo stresująca. Dla pracodawców rekrutacja to długi, żmudny, wieloetapowy proces, w wyniku którego chcą zatrudnić osobę, która najbardziej spełnia ich oczekiwania.
W każdej firmie rekrutacja przebiega nieco inaczej. Nie ma uniwersalnego, najskuteczniejszego schematu procesu rekrutacji, jednak poszczególne etapy są powtarzalne.
Gdy pracodawca podejmie decyzję o zatrudnieniu nowego pracownika, musi przemyśleć. czego od niego oczekuje i jakie będą jego obowiązki na danym stanowisku. Gdy już to zrobi, należy przygotować ofertę pracy, w której umieści wszystkie niezbędne informacje. Dobrze przygotowane ogłoszenie zwiększa szansę na zgłoszenie się odpowiedniego kandydata. Kiedy ogłoszenie jest już gotowe, wystarczy je opublikować. Wielu pracodawców swoje oferty umieszcza na portalu pracuj.pl, z którego korzysta wielu użytkowników.
Po opublikowaniu ogłoszenia stopniowo do rekruterów zaczynają spływać zgłoszenia od zainteresowanych osób. Teraz wszystkie dokumenty trzeba przejrzeć i poddać selekcji. Wybrać osoby, z którymi chcemy przeprowadzić rozmowę rekrutacyjną.
Po przejrzeniu aplikacji trzeba skontaktować się z wybranymi kandydatami, by zaprosić ich na rozmowę kwalifikacyjną. Można to zrobić telefonicznie lub mailowo. W końcu osobiście poznajemy kandydatów i możemy zweryfikować informacje zawarte w przesłanych dokumentach.
Niekiedy sama rozmowa nie wystarczy na podjęcie decyzji o zatrudnieniu. W niektórych zawodach wręcz niezbędne jest sprawdzenie kompetencji kandydata. Jeśli na rozmowie o pracę wywarł na nas dobre wrażenie, możemy zaprosić go do kolejnego etapu.
Ten etap często jest bardzo trudny, spośród wielu kandydatów, którzy nadają się na stanowisko, trzeba wybrać tego jednego, co nie zawsze jest łatwe. Każdy pracodawca sam ustala, co jest dla niego najważniejsze, czy doświadczenie, czy umiejętności miękkie. Nowy pracownik powinien również pasować do obecnego zespołu
Po wybraniu nowego pracownika trzeba go o tym poinformować. Warto także powiadomić pozostałych kandydatów o wyniku zakończonej rekrutacji.
Małopolskie: czwarta doba obławy za 57-latkiem, podejrz
Gorlicka policja pomaga ? Oni są zdolni do współuczestniczenia we włamaniu do mieszkalnych budynków (Bartne) i w lepianiu mandatów za drobne drogowe przewinienia. Bardziej serio. Jest to blamaż polskiej policji, Siemoniaka i Kamysza. Zresztą nie pierwszy. Prezent od oligarchów o mało nie *%#)!& jaj byłemu komendantowi, obecny uczestniczy w wypadku. Nie dojechal do powodzian. Strzelają do niewinnych istot, ranią nawet siebie. Przykre ! Powinny posypać się dymisje. Czas najwyższy.
Julian
01:21, 2025-07-01
Małopolskie: czwarta doba obławy za 57-latkiem, podejrz
Tylko list gończy z odpowiednią nagrodą jest w stanie spowodować, że ktoś kto mu pomaga, w końcu go wyda. W pojedynkę na dłuższą metę nie ma szans.
Dead or alive
00:18, 2025-07-01
Małopolskie: czwarta doba obławy za 57-latkiem, podejrz
w sobotę o godzinie 22 duda znowu się pojawił na miejscu zbrodni oddawał strzał do policji to dlaczego policja zamiast szczelać do mordercy tego nie zrobiła bała się go widocznie duda im zwiał w tedy jak by mu dali szczał to by już był w więzieniu. po 2dlaczego wcześniej nie zatrzymali jak miał zakaz zbliżania i się wygrażał. Szkoda młodych i rocznego dziecka które zostało bez rodziców straszna tragedia😭😭
xxx
23:16, 2025-06-30
Małopolskie: czwarta doba obławy za 57-latkiem, podejrz
Ten gość na pierwszym planie zdjęcia zabawny bo ten stalowy hełm przebije każdy pistolet. Gdyby miał niemiecki hełm z czasów wermachtu to byłby znacznie lepiej chroniony przrd postrzałem. To chyba tylko na pokaz ubrał.
Myśliwy Waldek
23:09, 2025-06-30