Zamknij

Skuteczne pozycjonowanie strony internetowej w wyszukiwarkach , czy warto, jakie są korzyści z SEO?

15:26, 07.03.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:43, 02.11.2021

Pierwsze dziesięć miejsc w wynikach wyszukiwania w Google to zaszczytne miejsce, z którego skorzystać mogą nieliczni. Aby znaleźć się w TOP 10, trzeba spełnić warunki, oceny których dokonują algorytmy, biorąc pod uwagę ponad 200 czynników. Te firmy, które zadbały o widoczność w sieci, mogą spodziewać się wzrostu ruchu w obrębie ich witryny. Pozycjonowanie strony www w Google to także promocja strony, która wpłynie nie tylko na rozpoznawalność Twojego biznesu, ale i szansa na pozyskania rzeszy sympatyków Twoich produktów lub usług. Na czym polega pozycjonowanie strony w Google i czy warto w nie inwestować?

Czym jest pozycjonowanie strony w Google?

SEO (Search Engine Optimization) to rozciągnięte w czasie działania, których celem jest uzyskanie jak najwyższej pozycji w naturalnych wynikach wyszukiwania w Google. Na sukces takiego rezultatu składa się wspomniane już ponad 200 czynników, decydujących o tym, które miejsce zajmie Twoja witryna. Rolą pozycjonowania stron internetowych jest przekonanie skanujących serwis www robotów Google, że to właśnie on najprecyzyjniej odpowie na zapytania internautów. Pozycjonowanie serwisów internetowych obejmuje działania w kilku obszarach. Jakich? Cały proces powinien odbywać się na stronie (SEO on-site / on-page), poza nią (SEO off-site / off-page), a także powinien dotyczyć działań związanych z analityką internetową (Google Analytics, Google Search Console).

Aby zatem znaleźć się na pierwszej karcie w wyszukiwarkach Google, należy zadbać o odpowiednią optymalizację techniczną strony www, content (unikalne, wysokiej jakość teksty), pozyskanie wartościowych linków czy odpowiednie działania marketingowe promujące witrynę. Cały ten proces wpływać będzie na autorytet Twojego serwisu.

Zatem pozycjonowanie strony www to proces, który obejmuje:

  • zoptymalizowanie treści na stronie pod kątem wyszukiwarek;
  • szczegółowa analiza wprowadzonych rozwiązań SEO;
  • link building – publikacja linków w celu zdobycia autorytetu serwisu;
  • analiza serwisu pod względem pozycji w wyszukiwarkach;
  • analiza konkurencji;
  • ciągłe działania zmierzające do lepszych efektów.

Co daje pozycjonowanie strony internetowej?

Już ponad 70% użytkowników korzysta z wyszukiwarek Google. To zdecydowana dominacja światowego potentata technologicznego z Doliny Krzemowej. Ogromna ilość użytkowników przeszukuje każdego dnia zasoby Internetu – produkty, usługi, szeroko pojęte informacje. Uzyskanie wysokich pozycji w wyszukiwarkach, jest szansą na zdobycie ich zainteresowania. Dobrze dobrane słowa kluczowe (frazy) będą jak cyfrowe znaki drogowe dla Twoich potencjalnych klientów. Dobre pozycjonowanie stron to szansa na zajęcie czołowego miejsca w wynikach wyszukiwania strony, a dla Ciebie szansa do zdobycia pozycji lidera w branży.

Pozycjonowanie stron - czy warto?

Najlepsze pozycjonowanie strony przyniesie wymierne korzyści. Należą do nich:

Twoja widoczność w wynikach organicznych będzie lepsza

To ważny aspekt w budowaniu rozpoznawalności biznesu. Uzyskanie wyniku w TOP 10, jest szansą na dotarcie do potencjalnych klientów. Dobre pozycjonowanie strony, to szansa na osiągnięcie optymalnej widoczności serwisu www.

Internauci, którzy wchodzą na Twoją stronę to świadomi klienci

Skuteczne pozycjonowanie stron generuje ruch, który z Twojej perspektywy powinien być jak najbardziej wartościowy. Co to znaczy? Promocja strony w Google powinna zmierzać do tego, aby Twój potencjalny klient, świadomie wybrał produkty lub usługi, które mu proponujesz. Wpisane w wyszukiwarkę zagadnienie związane z Twoją działalnością powinno zapewnić taką możliwość dzięki odpowiednio dobranym kombinacjom słów kluczowych (keywords). Optymalizacja stron www pod tym kątem stanowi jedną z najważniejszych rzeczy w całym procesie.

Więcej wartościowego ruchu na Twojej stronie to wzrost sprzedaży

Celem SEO jest przede wszystkich wzrost słupków sprzedażowych Twojej firmy. Stanowi to podstawy pozycjonowania stron. Im wyższa jest pozycja serwisu w Google, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownik kliknie link prowadzący do Twojego asortymentu. A to z kolei bezpośrednio przełoży się na zysk i możliwość poszerzenia działalności o kolejne produkty lub usługi.

Skuteczne pozycjonowanie w Google to nie tylko wyszukiwarki. Inne kanały to serwisy zewnętrzne, na których umieszcza się informacje o zakresie działalności firmy. Kliknięcie w link to szansa na zwiększenie konwersji.

Autorytet firmy i zaufanie do Twojej marki

Pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google wpływa także na budowanie świadomości marki wśród użytkowników. Uzyskanie wysokiej pozycji w Google sprawia, że zyskasz nie tylko klientów, ale i prestiż oraz duże zaufanie do marki. Twój wizerunek będzie kojarzony z najwyższym poziomem produktowym lub usługowym.

Jesteś w TOP 3? Twoja konkurencja ma problem

Wysoka pozycja w wyszukiwarkach Google daje możliwość wyprzedzenia konkurentów z branży. Im więcej trafnych kombinacji słów kluczowych w wynikach Google, tym większe zaufanie strony www. Internauci będą kojarzyć witrynę z konkretnym zapotrzebowaniem, co zmierza do wygenerowania jeszcze większego ruchu w serwisie.  

Firma od pozycjonowania strony – skorzystaj z usług agencji SEM SEO

Pozycjonowanie stron internetowych SEO jest długofalowym procesem wymagającym odpowiedniego doświadczenia oraz narzędzi. Ilość działań zmierzających do skutecznego pozycjonowania stron jest szeroka. Sprostanie wszystkim tym zadaniom może okazać się zbyt trudne. Agencja zajmująca się reklamą w Google może okazać się dobrą strategią w kontekście poprawy widoczności w wyszukiwarkach.

SEMPIRE to firma zajmująca się reklamą w Internecie, skupiająca w swoich szeregach doświadczonych specjalistów z zakresu SEO. Oferta na pozycjonowanie stron obejmuje projekty wykorzystujące pełen potencjał SEO. Dzięki wdrożeniom realizowanym przez SEMPIRE Twoja firma uzyska wysoką pozycję w Google, a to bezpośrednio przełoży się na wyższy poziom sprzedażowy.

Skontaktuj się z SEMPIRE i skorzystaj z darmowej analizy SEO. Twój biznes w naszych rękach to inwestycja, która przyniesie korzyści na długie lata.

Szczegóły znajdziesz pod adresem:

https://www.sempire.pl/pozycjonowanie-stron.html

Opinie o SEMPIRE / Referencje

https://www.sempire.pl/referencje.html

-------------------------------------------

Agencja SEM / SEO SEMPIRE  

E-mail: [email protected]

Telefon: 61 333 22 11

www.sempire.pl

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%