Utrzymanie rentowności zakładu produkcyjnego to spore wyzwanie. Aby to zrobić, musisz mieć opracowany skuteczny plan działania. Zadbaj też o to, aby inwestycje w maszyny i sprzęt nie obciążały nadmiernie firmowego budżetu. Tylko w ten sposób utrzymasz optymalny wskaźnik rentowności. Skorzystaj z leasingu maszyn przemysłowo-produkcyjnych i ciesz się swobodą finansową.
Dlaczego leasing maszyn i urządzeń jest niezbędny dla rozwoju zakładu produkcyjnego?
Nowoczesny sprzęt i zaawansowane technologiczne maszyny produkcyjne mogą kosztować dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych. Takie obciążenie firmowego budżetu w pierwszych miesiącach działalności może skończyć się katastrofą. Tej na szczęście da się uniknąć.
Wystarczy, że zdecydujesz się na atrakcyjny leasing maszyn i urządzeń produkcyjnych.
Jeśli skorzystasz z takiej formy wsparcia i pokryjesz koszty zakupu maszyn leasingiem, zyskasz:
Sprawdź aktualną ofertę finansowania dla przedsiębiorców w branży produkcyjnej. Zajrzyj do propozycji leasingu na mLeasing: https://mleasing.pl/maszyny-i-urzadzenia/.
Jakie wydatki można pokryć umową na leasing maszyn i urządzeń produkcyjnych?
Oferta finansowania w ramach leasingu operacyjnego lub finansowego dla zakładów produkcyjnych pozwala na pokrycie niemalże wszystkich kosztów związanych z zakupem:
Leasing to forma finansowania, w ramach której możesz pokryć wydatki związane z zakupem niemalże wszystkich maszyn i sprzętu potrzebnego do sprawnego funkcjonowania zakładu produkcyjnego – niezależnie od branży.
Co zyskasz na leasingu maszyn i urządzeń produkcyjnych w mLeasing?
Oprócz atrakcyjnych warunków spłaty i możliwości podpisania umowy z zerową wpłatą początkową, korzyści jest znacznie więcej. Wystarczy, że zdecydujesz się na kompletną ochronę ubezpieczeniową leasingowanego sprzętu. Zyskujesz w ten sposób:
Zyskaj pełne bezpieczeństwo i finansowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb swojego biznesu. Korzystając z leasingu maszyn produkcyjnych, możesz skupić się na rozwoju działalności bez ryzyka utraty rentowności i płynności finansowej.
Leasing operacyjny, finansowy czy pożyczka leasingowa – co jest korzystniejsze dla firmy produkcyjnej?
Wszystko zależy od charakterystyki prowadzonej działalności, miesięcznych przychodów, a także planów na przyszłość.
Jeśli nie zamierzasz przejmować maszyn produkcyjnych na własność i chcesz oddać je po zakończonej umowie – wtedy wybierz leasing operacyjny. Unikniesz też w ten sposób konieczności dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Opcjonalnie możesz też wykupić maszyny z minimalną kwotę – nawet 1% pierwotnej ceny.
Leasing finansowy ma sens wtedy, kiedy chcesz dokonywać odpisów amortyzacyjnych i zależy Ci na natychmiastowym odliczeniu całego zapłaconego podatku VAT. Tutaj po zakończeniu umowy maszyny i urządzenia produkcyjne stają się własnością przedsiębiorstwa.
Alternatywna opcja to pożyczka leasingowa. W tym przypadku VAT płacisz we własnym zakresie, dokonujesz odpisów amortyzacyjnych, a dodatkowo możesz połączyć tę formę finansowania z projektami dofinansowań unijnych.