Zamknij

Miałeś wypadek w Niemczech i twoje auto jest niezdatne do dalszej jazdy. Decydujesz się na naprawę na miejscu. Jak to najlepiej zorganiować

12:08, 15.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:28, 15.11.2023

Gdy tak zwany kurz po zdarzeniu drogowym już opadnie, gdy zostaną wykonane wszelkie procedury, uczestnicy wypadku mogą się rozejść.Jeśli twój pojazd jest zdatny do jazdy, bo uczestniczyłeś jedynie w zwykłej kolizji, sprawa jest prosta – wsiadasz w swoje auto i jedziesz dalej.

Co jednak, gdy twoje auto zostało poszkodowane w tak dużym stopniu, że nie można go uruchomić, a miejsce wypadku jest w znacznej odległości od granicy? Wówczas najlepiej spokojnie się zastanowić i wykonać takie kroki, które po prostu najbardziej się opłacają. Wszystko zależy od twojej indywidualnej sytuacji.

Jeśli biegle rozmawiasz po niemiecku możesz spróbować zorganizować sobie niemiecką pomoc drogową, która przetransportuje twój samochód do możliwie najbliższego warsztatu, z którym oczywiście wcześniej ustalisz warunki naprawy.

Jeśli nie będziesz chciał dokonać naprawy w kraju zdarzenia, istnieje ryzyko, iż towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym została wykupiona polisa sprawcy powoła się na szczególne zapisy znajdujące się w umowie ubezpieczenia, które jasno wskazują, iż nie powinno się podwajać kosztów naprawy czy też powiększać wyrządzonej już szkody. Wtedy towarzystwo może odmówić pokrycia kosztów transportu do twojego rodzimego kraju, które przy dużej odległości mogą okazać się bardzo wysokie.

Jest to jednak posunięcie o tyle ryzykowne, że gdy zgłosisz szkodę do ubezpieczalni, podając koszty lawety i naprawy, mogą one nie zostać zaakceptowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe.

Powinieneś jednak rozważyć, czy czujesz się na siłach zorganizować naprawę i swój pobyt w Niemczech. Wszystko to zależy od danej sytuacji.

Pomoc Drogowa 24

Marcin Herbut

Marwice 25

66-432 Baczyna

Polska, Europa

+48 669 564 627

[email protected]

www.pomoc-drogowa-24.com.pl

Fb: https://www.facebook.com/holowanko/

Insta: https://www.instagram.com/pomocdrogowa25h/

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%