Zamknij

Rozwiązanie dla „zabieganych” rowerzystów: polisa online

10:32, 15.11.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:32, 15.11.2023
materiał partnera materiał partnera

Część osób nie ubezpiecza swojego zdrowia i dobytku ze względu na brak świadomości ryzyka. Inni wiedzą, że warto wybrać dodatkową ochronę, ale wybór polisy odwlekają w nieskończoność, tłumacząc się brakiem czasu. Rozwiązaniem dla tych, którzy nie mogą znaleźć wolnej chwili może być zakup polisy online.

Większość z nas przyzwyczaiła się już do tego, że coraz więcej spraw możemy załatwić zdalnie. Dla tych, którym notorycznie brakuje czasu, dobrym rozwiązaniem może okazać się zakup polisy online. Świetnym tego przykładem są rowerzyści.

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie rowerowe?

Właściciele samochodów muszą obligatoryjnie wykupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (zwane w skrócie ubezpieczeniem OC), a ponadto często dodatkowo zabezpieczają się polisą AC, np. żeby uzyskać odszkodowanie na wypadek kradzieży. Trudno się temu dziwić, skoro na samochody wydajemy często dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy złotych. A rowery? Te często bywają marginalizowane. Tymczasem kupowane przez nas jednoślady są coraz droższe, a złodzieje bardziej zuchwali. Według danych Komendy Głównej Policji rekordowy pod względem kradzieży jednośladów był 2021 rok. Kolejny nie był znacznie gorszy. Statystyki w 2023 roku również nie są optymistyczne dla właścicieli rowerów.

Dlatego rośnie również liczba osób, która kupuje ubezpieczenie roweru od kradzieży. Niestety, jest to obecnie najskuteczniejszy sposób na odzyskanie pieniędzy wydanych na jednoślad, który padł łupem złodzieja. Ubezpieczenie roweru w odpowiednim wariancie zapewni Ci odszkodowanie, dzięki któremu nie poniesiesz strat finansowych. Warto więc rozważyć taką polisę, a także rozróżnić np. ubezpieczenie OC rowerzysty od ubezpieczenia roweru od kradzieży. 

Polisa online – zalety i wady rozwiązania

Mimo niekorzystnych statystyk wciąż część rowerzystów nie chce tracić czasu na szukanie polis dla właścicieli jednośladów. Specjalnie z myślą o zabieganych rowerzystach ubezpieczenia roweru dostępne są w Internecie – po zakupie otrzymasz mailem polisę online. 

Kradzież roweru może wiązać się ze sporą stratą finansową, ale co w przypadku, gdy kogoś potrącimy? Wtedy właśnie potrzebne jest ubezpieczenie OC rowerzysty – to z niego ubezpieczyciel pokrywa zadośćuczynienie dla poszkodowanych. A co jeśli to Ty będziesz poszkodowany np. w wyniku kolizji z innym nieubezpieczonym rowerzystą? W takiej sytuacji możesz dochodzić swoich praw w sądzie jak również zadbać o polisę NNW, z której uzyskasz odpowiednie świadczenia z tytułu uszczerbków na zdrowiu jakich doznałeś. Dlatego warto poświęcić chwilę na znalezienie w sieci odpowiedniej oferty. Polisa online umożliwia szybkie nabycie ochrony dla jednośladu i siebie samego.

Co powinno zawierać w sobie ubezpieczenie roweru?

W porządku, załóżmy, że masz chwilę i wpadła Ci w oko polisa online na rower. Skąd możesz mieć pewność, że to wartościowa oferta? Przede wszystkim ochrona ubezpieczyciela powinna obejmować kradzież roweru. Zwróć jednak uwagę, czy ubezpieczyciel nie wymaga specjalnego rodzaju zabezpieczeń. Dodatkowo warto zadbać o to, aby łączyła ona także w sobie OC rowerzysty. Taki rozszerzony produkt oferuje np. Balcia. City Combo to ubezpieczenie stworzone również z myślą o kolażach. Co więcej, jeśli korzystasz z hulajnogi elektrycznej, to ubezpieczenie chroni Cię także podczas jazdy na niej. 

O dodatkową ochronę powinni zadbać również właściciele innych pojazdów elektrycznych. Ubezpieczenie roweru elektrycznego ze względu na jego koszt, a także większe ryzyko kradzieży powinno być obowiązkiem każdego posiadacza takiego sprzętu. Warto przy tym pamiętać, że dobre ubezpieczenie roweru elektrycznego powinno zawierać odpowiednio wysoką sumę ubezpieczenia, żeby w przypadku kradzieży otrzymać odszkodowanie odpowiadające wartości pojazdu.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%