Zamknij

Dostępne ubezpieczenia samochodu - co wybrać poza OC?

08:17, 27.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:18, 27.09.2023

Praktycznie każda rodzina wyposażona jest choćby w jeden samochód. Podróż na czterech kółkach daje ogromny komfort, poczucie niezależności, możliwość oderwania się od rzeczywistości w dogodnym momencie, a nie wtedy, gdy na stację podjedzie pociąg czy autobus. Z drugiej jednak strony każda podróż to też swego rodzaju niebezpieczeństwo. Nawet idealnie rozplanowana wycieczka może skończyć się wypadkiem lub kraksą, w której ucierpi samochód bądź samochód wraz z pasażerami. Możliwe, że to Ty będziesz sprawcą takiego wypadku i to nie zamierzenie, a przypadkiem. Różne sytuacje chodzą po ludziach i tego należy być świadomym. Nic więc dziwnego, że ubezpieczenie OC jest ubezpieczeniem obligatoryjnym. Ubezpieczenie samochodu jest niezwykle istotne, ponieważ nigdy nie wiemy, co może zadziać się na drodze i czy nie będziemy musieli płacić wysokiego odszkodowania. Sprawdź, jak wybrać dobrą ofertę, jeśli chodzi o ubezpieczenie auta oraz które z dodatkowych ubezpieczeń jest warte zakupu!

  1. Ubezpieczenie OC — jaką ofertę wybrać, aby być zadowolonym?
  2. Ubezpieczenia samochodu nieobowiązkowe — AutoCasco
  3. Ubezpieczenie auta od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW
  4. Ubezpieczenie Auto Assistance
  5. Inne ubezpieczenia, które oferuje TUZ!

Ubezpieczenie OC — jaką ofertę wybrać, aby być zadowolonym?

Polskie prawo mówi bardzo wyraźnie, że każdy właściciel samochodu powinien mieć wykupione ubezpieczenie OC. Jest to obowiązkowe ubezpieczenie samochodu dla posiadaczy pojazdów mechanicznych. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to obowiązek posiadaczy zarówno samochodów osobowych, jak i przyczep, ciągników, motorowerów. OC samochodu wykupuje się na 12 miesięcy. Zazwyczaj ubezpieczenie OC samochodu przedłuża się samodzielnie, jeśli nie zostanie złożona odpowiednia rezygnacja. Mówiąc o ubezpieczeniu OC, trzeba wiedzieć, że jego brak skutkuje poważnymi konsekwencjami. Zazwyczaj jest to kara w postaci mandatu za nieposiadanie tego ubezpieczenia. Ubezpieczenie pojazdu warto wykupić w sprawdzonej firmie. Cena ubezpieczenia nie jest tak kluczowa, jak jakość oraz opinie klientów dotyczące konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Ubezpieczenia samochodu nieobowiązkowe — AutoCasco

Zazwyczaj pakiet wybieranych ubezpieczeń to OC i AC. AutoCasco jest jednak ubezpieczeniem nieobowiązkowym. Jest to ubezpieczenie komunikacyjne, które obejmuje samochód sprawcy. Chroni przed uszkodzeniami ze strony innych użytkowników ruchu drogowego. Ubezpieczenie to nieocenione jest w sytuacji, gdy na drodze panują nieprzychylne warunki pogodowe. Ubezpieczenie zostanie wypłacone, kiedy dojdzie do kradzieży czy aktów wandalizmu.

Ubezpieczenie auta od następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków to polisa, o której nie ma mowy w ubezpieczeniach obowiązkowych. Warto jednak przemyśleć tę opcję z wielu względów. Jest to wsparcie finansowe w momencie, kiedy kierowca i osoby mu towarzyszące będą brały udział w nieszczęśliwym wypadku. Zdarza się, że zachowanie wszystkich środków ostrożności po prostu jest niewystarczające. Niekiedy wypadek taki może skończyć się obrażeniem, w przypadku którego nie wystarczy zwykłe ubezpieczenie zdrowotne NFZ. Ubezpieczenie samochodu OC warto więc wzbogacić ubezpieczeniem NNW. Gwarancją jest wypłata ubezpieczenia w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, utraty życia, a także na okres rekonwalescencji. 

Ubezpieczenie Auto Assistance

Obowiązkowe ubezpieczenie OC może zostać wzbogacone ubezpieczeniem Assistance. Może ono ułatwić życie kierowcy. Polisa ta jest nieoceniona dla właściciela pojazdu, kiedy dojdzie do kolizji drogowej czy awarii samochodu z innych względów. Osoby posiadające to ubezpieczenie mogą uzyskać natychmiastową pomoc dostosowaną do sytuacji, w której znajduje się kierowca. Większe pakiety mogą gwarantować pomoc w trakcie naprawy pojazdu, pomoc w postaci zagwarantowania samochodu zastępczego, miejsca parkingowego czy pokrycia kosztów podróży. Ubezpieczenie to jest chętnie wybierane. Polecane jest głównie osobom, które nie czują się komfortowo, kiedy muszą naprawić swój samochód. A jak wiadomo, komfort psychiczny w wielu sytuacjach jest nieoceniony. Więcej informacji znajdziesz na stronie tuz.pl/ubezpieczenie-samochodu.

Inne ubezpieczenia, które oferuje TUZ!

Umowy ubezpieczenia można podpisywać nie tylko w przypadku OC samochodu bądź innej polisy, ale również podczas ubezpieczania nieruchomości, podróży czy zdrowia i życia członków rodziny. W towarzystwie ubezpieczeniowym TUZ otrzymasz nie tylko szeroką ofertę, ale również rzetelne wsparcie i naprowadzenie na to, które ubezpieczenie realnie może przydać się w życiu. 

W TUZ można wykupić również ubezpieczenie NNW dla dziecka, które uczy się w szkole i nigdy nie wiadomo, co się tam może wydarzyć. Rodzice nie mają wpływu na wszystko, dlatego warto się zabezpieczyć przed ewentualnymi konsekwencjami finansowymi z różnych stron. Specjaliści z towarzystwa ubezpieczeniowego TUZ z pewnością pomogą w obliczeniu składki oraz zaoferują swoją pomoc we wszystkich bardziej skomplikowanych zagadnieniach, z którymi klienci nie mieli wcześniej do czynienia.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%