Zamknij

Pożyczki dla zadłużonych – kto i kiedy może z nich skorzystać?

08:45, 11.09.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 15:31, 11.09.2023

Branża finansowa zmienia się praktycznie z miesiąca na miesiąc. Chodzi tu przede wszystkim o zmienność produktów w ofertach firm pozabankowych oraz banków komercyjnych na terenie całej Polski. Zastanawiasz się, czy pożyczki dla osób zadłużonych są bezpieczną formą finansowania? Dowiedz się nieco więcej na ten temat!

Internetowe formy wsparcia finansowego proponowane przez instytucje pozabankowe cieszą się stale rosnącym uznaniem wśród pożyczkobiorców. Wszelkiego rodzaju pożyczki dla zadłużonych to dobra opcja dla dłużników, osób z problematyczną historią kredytową oraz wątpliwą zdolnością finansową.

Pozabankowe pożyczki dla zadłużonych osób – czy to dobry wybór?

Każde nowe zobowiązanie finansowe zwiększa poziom obciążenia domowego budżetu.To oznacza, że podpisanie umowy pożyczki z komornikiem dla osób zadłużonych może negatywnie rzutować na płynność finansową gospodarstwa domowego. Warto więc dobrze przemyśleć decyzję o podpisaniu umowy z pożyczkodawcą pozabankowym.

Oferty finansowania w ramach pożyczek dla zadłużonych, bez BIK oraz z komornikiemsą skierowane głównie do osób, które mają na swoim koncie już liczne zadłużenia. Niestety nie ma to nic wspólnego z korzyściami – otóż podpisanie umowy kolejnej pożyczki tylko pogłębia poziom zadłużenia i prowadzi wprost do wpadnięcia w spiralę pożyczkową.

Jak wybrać ofertę pożyczki pozabankowej dla zadłużonych?

Choć zaciągnięcie pożyczki dla zadłużonych udzielanej przez firmy pożyczkowe nigdy nie jest dobrym pomysłem, warto jednak wiedzieć, jak wybrać najkorzystniejszą ofertę finansowania. Aby dopasować propozycję do swoich potrzeb, weź pod uwagę:

  • RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania,
  • oprocentowanie bazowe,
  • dostępną kwotę pożyczki i okres spłaty,
  • wartość prowizji za udzielenie pożyczki.

Na podstawie tych parametrów będziesz w stanie oszacować całkowite koszty pożyczki pozabankowej, a także ocenisz, jak mocno nowe zobowiązanie obciąży Twój domowy budżet.

Przeczytaj również: Czy pożyczki online są bezpieczne?

Dobrym pomysłem jest także weryfikacja dokładnych warunków umożliwiających ubieganie się o pożyczki dla zadłużonych z komornikiem. Najczęściej warunkiem pozwalającymna złożenie wniosku jest ukończone co najmniej 18 lat, pełna zdolność do czynności prawnych oraz polskie obywatelstwo.

Kiedy można zdecydować się na pożyczkę dla zadłużonych online?

Oferty firm pożyczkowych w ramach propozycji finansowania dla osób zadłużonych wyróżniają się przede wszystkim tym, że są dostępne z minimum formalności oraz w 100% przez internet. To przydatna forma wsparcia finansowego dla osób, którym brakuje zdolności kredytowej do ubiegania się o kredyty w bankach lub standardowe oferty pożyczek.

Jeśli Twoja sytuacja jest naprawdę poważna i jednocześnie potrzebujesz dodatkowej gotówki na dowolnie wybrany cel, możesz wnioskować o pożyczkę dla zadłużonych przez internet. Zastosuj się do powyższych wskazówek i wybieraj tylko sprawdzonych pożyczkodawców, a zredukujesz ryzyko wpadnięcia w pętlę finansową.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%