Zamknij
REKLAMA

Tarasowe deski kompozytowe od producenta – z czego wynika popularność desek kompozytowych?

09:45, 29.03.2023 art. sponsorowany

Zastanawiasz się, jakie deski będą najodpowiedniejsze na taras? Poznaj zalety desek z kompozytu i przekonaj się, z czego wynika ich ogromna popularność wśród profesjonalistów w zakresie budowy i remontów tarasów, balkonów i elewacji.

Deski kompozytowe – definicja

Deski kompozytowe to rodzaj materiałów, wykonanych z mieszanki włókien drzewnych, tworzywa sztucznego i innych dodatków, takich jak barwniki. Materiał kompozytowy został zaprojektowany tak, aby naśladować wygląd naturalnego drewna, zapewniając jednocześnie większą trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, gnicie oraz uszkodzenia spowodowane przez insekty.

Deski kompozytowe – zalety

Każdy rzetelny producent desek kompozytowych łączy włókna drzewne z twardych gatunków drewna z wysokiej jakości tworzywami sztucznymi lub żywicą, które następnie formuje się w deski, charakteryzujące się lepszą trwałością i wytrzymałością. Powstałe w ten sposób deski mogą być cięte i instalowane tak jak tradycyjne drewno, ale w porównaniu z naturalnym drewnem mają kilka dodatkowych zalet, takich jak:

· Większa trwałość – deski kompozytowe są wysoce odporne na warunki atmosferyczne, gnicie i uszkodzenia mechaniczne, co czyni je opcją o dłuższej żywotności niż naturalne drewno.

· Niższe koszty utrzymania – w przeciwieństwie do naturalnego drewna, kompozytowe pokrycia dachowe nie wymagają regularnego barwienia, lakierowania lub innych czynności konserwacyjnych, aby utrzymać ich atrakcyjny wygląd.

· Zwiększone bezpieczeństwo – deski kompozytowe posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu są bezpieczniejszą opcją dla przestrzeni zewnętrznych, takich jak tarasy i balkony. Ponadto na deskach kompozytowych w odróżnieniu od tradycyjnych nie tworzą się drzazgi, dzięki czemu można z powodzeniem chodzić po nich na boso.

· Ekologiczność – wiele marek kompozytowych desek tarasowych wykorzystuje materiały z recyklingu do produkcji swoich produktów, zmniejszając ilość odpadów, które kończą się na wysypiskach śmieci.

· Uniwersalność – pokrycia kompozytowe występują w różnych kolorach i stylach, więc można je dostosować do konkretnych preferencji projektowych.

Z czego wynika popularność desek kompozytowych?

Deski kompozytowe cieszą się ogromną popularnością wśród fachowców z dziedziny budowy i wykończenia, ponieważ oferują wszystkie zalety naturalnego drewna, przy jednoczesnym wyeliminowaniu jego wad. Deski tego typu nie ustępują drewnu pod względem walorów estetycznych, natomiast przewyższają je w kwestii trwałości i bezpieczeństwa. Czas eksploatacji desek z kompozytu może sięgać nawet 20 lat, a przy tym nie trzeba ich regularnie konserwować, ani lakierować. Ponadto deski kompozytowe są bardziej wytrzymałe na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Słowem, to idealne deski do użytku zewnętrznego

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%