Zamknij

Najpopularniejsze kolory krzeseł tapicerowanych w nowoczesnym wystroju wnętrz

12:15, 23.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 12:15, 23.03.2023

Każdego koloru trendy wnętrzarskie nieco się zmieniają, zarówno jeśli chodzi o style, jak i kolory ścian oraz mebli. W przypadku krzeseł tapicerowanych dobrze pamiętać o tym, że w sklepach dostępne są modele uniwersalne, ale także meble bardziej zwracające uwagę swoją barwą.

Trendy kolorystyczne 2023

W 2023 roku popularne są przede wszystkim barwy ożywcze, dynamiczne i pełne życia, ale wciąż lubiana jest klasyka i kolory podstawowe. Instytut Pantone wskazuje na to, że najmodniejszy będzie odcień Viva Magenta, natomiast firma Dulux poleca takie kolory jak:

  • naturalny ciepły beż, który może stanowić główny element kolorystyczny w pomieszczeniu lub tylko tło dla innych odcieni;
  • kolory nawiązujące do natury i lasów, nazywane odcieniami natchnienia takie jak zieleń, brąz, jasny i delikatny fiolet;
  • kolory energii, a więc pudrowy róż i ciepły odcień ochry, które są pełne życia, a jednocześnie w miarę stonowane;
  • barwy powiązane z morzem, równowagą i spokojem, na przykład błękit lub odcień morski. 

Dodatkowo wielu projektantów zwraca uwagę na to, że obecnie modne są barwy żywiołowe i dynamiczne, a także kojarzące się z ciepłem i dobrym smakiem, takie jak odcienie żółte i pomarańczowe oraz limonkowe. Czy właśnie na krzesła w takich barwach warto postawić? 

Kolor krzeseł tapicerowanych – co jest najpopularniejsze?

Obecnie w sklepach znajdziesz naprawdę szeroki wybór krzeseł tapicerowanych, dlatego każdy kupi coś odpowiedniego do swojego domu lub mieszkania. W sklepie meblowym Vokato możesz kupić między innymi:

Dobrze pamiętać o tym, że krzesła są zwykle niezmiennym elementem wystroju przez kilka lat. Właśnie dlatego w tym wypadku podążanie za modą nie jest tak ważne i często lepiej postawić na barwy naturalne, uniwersalne i spójne z resztą wnętrza. Świetnie sprawdzą się krzesła niebieskie, szare, beżowe i brązowe, a także zielone. Czasami krzesła mogą być również pewnym kontrastem dla reszty wnętrza, swoistym akcentem kolorystycznym. W takim wypadku lepiej zdecydować się na odcienie bardziej żywiołowe, widoczne i zwracające uwagę. Dobrze jednak wiedzieć o tym, że bardzo wyraziste krzesła mogą znudzić się po pewnym czasie, dlatego zwykle lepszą opcją są spokojniejsze kolory tapicerki i dobranie do niej bardziej żywiołowych i kontrastowych dodatków, a więc figurek, obrazów lub wazonów z kwiatami. Takie elementy łatwo można przenieść lub bez problemu da się kupić nowe. Krzesła z kolei powinny być harmonijne z resztą pomieszczenia, a także wygodne i dopasowane do konkretnych preferencji domowników. 

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%