Zamknij
REKLAMA

Tlenoterapia hiperbaryczna - na czym polega?

10:47, 16.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:47, 16.03.2023
freepik.com freepik.com

Tlenoterapia hiperbaryczna jest definiowana jako nieinwazyjna, skuteczna i zaawansowana metoda leczenia różnych schorzeń. Taka terapia polega na oddychaniu czystym tlenem w komorze, w której podniesione jest ciśnienie. W ten sposób możliwe jest lepsze dotlenienie organizmu i wyleczenie różnych problemów zdrowotnych. 

Czym jest tlenoterapia hiperbaryczna?

Tlenoterapia hiperbaryczna jest metodą uznaną przez środowisko naukowe, zaawansowaną i nieinwazyjną. Terapia ta odbywa się w komorze hiperbarycznej, czyli szczelnie zamkniętym urządzeniu. Komora hiperbaryczna jest typowo medycznym sprzętem, a nie rekreacyjnym, ma ciśnienie 3.2 ATA, co umożliwia leczenie różnych schorzeń przewlekłych. Zabieg w komorze hiperbarycznej (HBOT) trwa 120 minut, a liczba potrzebnych zabiegów wynosi od 3 do 40, w zależności od schorzenia. Komora hiperbaryczna Oxomedica cechuje się wysoką jakością działania oraz skutecznością, zwłaszcza że w Polsce jest już wielu zadowolonych pacjentów. Niestety tlenoterapia hiperbaryczna wciąż nie jest jeszcze zbyt popularna w naszym kraju, dlatego spora grupa osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia tak nowoczesnej metody. Podczas jednego zabiegu tlenoterapii, do organizmu dostarczane jest aż 15 razy więcej tlenu niż w normalnych życiowych sytuacjach. 

Komora hiperbaryczna - przeciwwskazania

W tym miejscu warto zastanowić się nad tym, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej. Pacjenci, którzy nie powinni decydować się na zabiegi w komorze hiperbarycznej, to osoby w trakcie chemioterapii oraz cierpiący na nieleczoną odmę płucną. Dodatkowo zabiegów powinny unikać osoby, które przyjmują leki takie jak bleomycyna, doksorubicyna, cisplatyna, disulfiram. Przed zabiegiem warto więc skontaktować się z lekarzem. 

Więcej na temat przeciwwskazań przeczytasz tutaj: https://oxomedica.pl/komora-hiperbaryczna-przeciwwskazania 

Zalety tlenoterapii hiperbarycznej

Terapia hiperbaryczna niesie ze sobą wiele korzyści, które dostrzegą szczególnie osoby cierpiące na schorzenia przewlekłe. Tlenoterapia doskonale działa w przypadku rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, przewlekłych bólów w organizmie, a także reumatoidalnego zapalenia stawów, cukrzycy i chorób płuc. Zgodnie z dotychczasowymi danymi z badań naukowych, tlenoterapia hiperbaryczna jest pomocna w ponad 100 różnych schorzeniach. Dodatkowo zabiegi te pomagają w odmłodzeniu twarzy i skóry, a efekty widoczne są po około 10 sesjach. Cykliczne wizyty w gabinecie z komorą hiperbaryczną wspomagają gojenie się ran, zmniejszają dolegliwości bólowe, pozytywnie wpływają na całościową kondycję organizmu. Dodatkowo tlenoterapia może działać korzystnie na pamięć, koncentrację i inne funkcje poznawcze, a także wpływa pozytywnie na wydolność organizmu.

Sprawdź koniecznie komora hiperbaryczna Poznań i poznaj korzyści z tlenoterapii: https://oxomedica.pl/tlenoterapia-korzysci

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%