Zamknij
REKLAMA

Używany telefon w Gorlicach – czy warto kupić smartfon z rynku wtórnego?

09:06, 13.03.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 09:06, 13.03.2023

Z telefonów komórkowych korzystają dziś praktycznie wszyscy. Używamy ich do porozumiewania się z rodziną i znajomymi, sprawdzania poczty czy opłacania rachunków. Zakup nowego urządzenia to dość duży wydatek, dlatego wielu gorliczan decyduje się na urządzenie z rynku wtórnego. Czy to rozsądny wybór? Z jakimi zaletami, wadami i zagrożeniami wiąże się nabycie telefonu z drugiej ręki? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Dla kogo używany telefon?

Zdarzają się sytuacje, w których zakup używanego telefonu komórkowego ma sens. Wielu pracodawców, którzy zaopatrują swoich pracowników w urządzenia służbowe, dokonuje zakupu telefonów używanych, co jest zrozumiałe, w szczególności w przypadku osób nowo zatrudnianych.

Kto ma kontakt z dziećmi, ten wie, że maluchy potrafią być nieprzewidywalne. Wielu rodziców woli po prostu „dmuchać na zimne” i z przezorności kupują dla swoich pociech używane urządzenia. Również gdy potrzebujesz dodatkowego, zapasowego smartfona, zakup telefonu „z drugiej ręki” może okazać się dobrym rozwiązaniem. Co najważniejsze, nowy telefon może być sporym wydatkiem, podczas gdy wybór urządzenia używanego pozwala po prostu zaoszczędzić sporo pieniędzy. Niezależnie od tego, czy interesuje Cię budżetowych model jednego z chińskich producentów, czy najlepszy iPhone, model z drugiej ręki na pewno będzie tańszy niż fabrycznie nowy.

Gdzie kupić używany telefon?

Ogromną zaletą wyboru używanego smartfona jest duża dostępność egzemplarz. Jeżeli zdarzyło Ci się nabywać nowy telefon, zapewne wiesz, znalezienie wymarzonego wariantu może okazać się problematyczne. W przypadku urządzeń noszących ślady zużycia masz zaś dużo większe pole manewru. Lombardy, rozmaite punkty GSM, prywatne ogłoszenia w serwisach internetowych prowadzących aukcje czy nawet znajomi i rodzina – dostęp do używanych smartfonów jest naprawdę szeroki, a wybór modeli imponujący. Co ciekawe, m.in. w Gorlicach istnieją punkty sprzedaży oferujące używane telefony z ważną gwarancją.

Na co uważać?

Gdy zdecydujesz się już na zakup używanego telefonu komórkowego, podczas wyboru zwróć uwagę na jego ogólny wygląd, stan pudełka i dostępność akcesoriów. Nawet jeżeli urządzenie nie nosi zbytnich śladów zużycia, może się później okazać, że nie działa tak, jak powinien. Kolejnym niezwykle ważnym aspektem jest bateria. Jej wymiana może się wiązać z wysokimi kosztami, więc warto dowiedzieć się, jak długo była używana przez poprzedniego właściciela.

Jeśli dokonujesz zakupu przez Internet, koniecznie zwróć uwagę na opinie o danym sprzedawcy oraz na to ile przedmiotów tego typu wcześniej sprzedał. Z kolei w ramach transakcji z osobą prywatną warto osobiście się z nią spotkać i dokładnie przyjrzeć się urządzeniu przed jego ewentualnym zakupem.

Na każdego kto kupuje używany telefon czyhają liczne zagrożenia. Zdarzają się sytuacje, w których ktoś próbuje sprzedać model kradziony lub taki, na którym zainstalowano uprzednio niebezpieczny keylogger. Przy jego pomocy oszuści mogą zbierać użytkownika sprzętu dane. Na szczęście są tu rzadkie sytuacje – większość sprzedawców zachowuje się uczciwie i sprzedaje produkty już po prostu nieużywane przez siebie, które są im zbędne. Pamiętając o konieczności weryfikacji stanu technicznego i prawnego oraz znając inne pułapki mogące się pojawiać w razie nabycia smartfona z drugiej ręki, można znacząco zmniejszyć ryzyko. W wyborze modelu odpowiadającego Twoim wymaganiom pomoże natomiast serwis https://komorkomat.pl/.

(art. sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%