Zamknij

Dom kanadyjski - szkieletowy - jak zbudować?

08:51, 16.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 14:57, 16.01.2023

Na temat domów kanadyjskich istnieje wiele różnych opinii. Często słyszy się tę, że w naszym klimacie tego typu domy się nie sprawdzają. Nic bardziej mylnego, o czym przekonuje się coraz większa liczba ich użytkowników. Czy zatem warto postawić na budowę domu w technologii kanadyjskiej? Czym ona jest i jak wygląda jego budowa? Wyjaśniamy.

Domy w technologii szkieletowej - czym są?

Domy kanadyjskie powstają w technologii szkieletowej. Co to oznacza? Nic innego jak to, że na fundamentach stawiana jest najpierw konstrukcja ścian i stropów z belek, która wypełniana jest materiałem izolacyjnym, a następnie zamykana poszyciem. Do budowy tego typu konstrukcji używa się belek z drzew iglastych, zaś poszycie najczęściej wykonywane jest z płyt OSB. W obecnych czasach domy szkieletowe powstają także częściowo z użyciem gotowych elementów, które są prefabrykowane. W ten sposób mogą być przygotowywane ściany, które przywozi się w całości na działkę i osadza na fundamentach.

Domy kanadyjskie w technologii szkieletowej - zalety

Główną zaletą domów budowanych w technologii szkieletowej jest fakt, że do ich budowy używa się drewna. Ten naturalny materiał pozytywnie wpływa na mikroklimat wnętrza, a ponadto znacznie skraca czas budowy. Taki dom kanadyjski, którego poszycie budowane jest na działce, powstaje w okolicach trzech miesięcy. Jeśli jednak do budowy używa się gotowych elementów, czas ten można znacznie skrócić to nawet kilku dni, choć należy przy tym zaznaczyć, że przygotowanie tych elementów zajmie fabryce co najmniej kilka tygodni.

Kanadyjki, czyli domy drewniane

Lekka drewniana konstrukcja domu szkieletowego nie wymaga także grubych fundamentów, dzięki temu można zaoszczędzić na kosztach ich przygotowania. Ponadto dom kanadyjski - szkieletowy, wykonywany jest w technologii suchej, co oznacza, że do łączenia elementów nie używa się zapraw, a gwoździ, kotw, zaczepów, obejm i wkrętów, a to z kolei sprawia, że takie domy mogą być budowane także zimą.

Kanadyjskie domy szkieletowe to także domy energooszczędne. Naturalne drewno w połączeniu z wełną skalną, której używa się do budowy, zapewnia bardzo dobrą izolację, co z kolei przekłada się na koszty eksploatacji domu i jego ogrzewania. Innymi słowy, drewniane domy szkieletowe można ogrzać szybciej i taniej.

Jak wygląda budowa domu kanadyjskiego?

W odróżnieniu od domów murowanych, w domach kanadyjskich głównym materiałem konstrukcyjnym jest drewno, materiałem izolacyjnym wełna mineralna, a wykończeniem poszycia płyty gipsowo-kartonowe i tynk mineralny, co znacznie skraca czas budowy. Budowa domu w technologii szkieletowej pod klucz trwa kilka tygodni do kilku miesięcy. Każda budowa domu jest jednak inna, bo zależy od projektu. Na rynku znajdziesz projekty domów kanadyjskich, które odpowiedzą na Twoje potrzeby.

DrewHouse - Producent kanadyjskich domów szkieletowych

Adres firmy:Wesoła 43, 34-300 Żywiec

Telefon:+48 570 007 200

Strona WWW:http://drewhouse.eu/

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%