Zamknij
REKLAMA

Drewniane schody i blaty - jak nadać swoim wnętrzom przytulnego charakteru?

10.15, 13.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.15, 13.01.2023

Stopnie drewniane na schody i blaty to jeden z najprostszych sposobów na nadanie swoim wnętrzom przytulnego charakteru. Drewno świetnie nadaje się do wygłuszania dźwięków więc świetnie sprawdza się jako materiał na trepy, podbitkę czy boazerię. Jest również bardzo odporne na czynniki zewnętrzne, dzięki czemu Twój blat wytrzyma nawet największe obciążenia i imprezy. Sprawdź, dlaczego jeszcze warto zainwestować w drewniane schody i blaty.

Drewniane schody i blaty. Czym zabezpieczyć?

Drewno ze swojej natury jest materiałem, który wytrzyma nawet spore obciążenia, nie mówiąc o codziennym użytkowaniu w domu. Oczywiście możesz zwiększyć jego odporność poprzez malowanie, lakierowanie lub olejowanie. To również doskonały sposób na to, by nadać drewnianym schodom i blatom wyjątkowego i planowanego charakteru. Na rynku jest wiele produktów, którymi możesz nadawać inny odcień - bejce, lakiery oraz impregraty. Jeśli chcesz nadać temu naturalnemu materiałowi jaśniejszy odcień, wybierz kolory pastelowe takie jak jasny błękit lub szarość. Gdy pragniesz ciemniejszych barw, to możesz postawić na na kolory wenge bądź palisander.  Warto sprawdzić ofertę firm, które zajmują się realizacjami tego typu na co dzień. Należy do nich FS Drewno, pokazująca możliwości kolorystyczne chociażby tutaj https://fsdrewno.pl/produkty/blaty-na-stoly/.

Lakier akrylowy. Zabezpieczenie schodów i blatów

Stopnice drewniane na schody najlepiej zabezpieczyć lakierem akrylowym. Produkt ten jest wyjątkowo odporny na ścieranie oraz uszkodzenia mechaniczne. Dzięki dwóm składnikom, które zawiera lakier, możesz być pewien, że promieniowanie UV nie spowoduje blaknięcia stopni. Lakier bezbarwny, matowy pozwala uwypuklić piękno drewna, a jednocześnie zabezpieczyć schody i blaty przed obciążeniami oraz codziennym użytkiem. To samo dotyczy wersji półmatowej. Gdy pragniesz zaś, by Twoje schody i drewniane blaty stołowe świeciły się blaskiem niczym z pięciogwiazdkowego hotelu, możesz wybrać wersję z wysokim połyskiem.

Jeśli chcesz, aby twoje schody czy drewniane blaty stołowe były bardziej dekoracyjne, możesz zdecydować się na bejcowanie bądź olejowanie. Możesz wybrać jeden z wielu kolorów, aby dodatkowo podkreślić naturalny wygląd drewna. Zobaczysz je chociażby w tym miejscu https://fsdrewno.pl/produkty/stopnie-drewniane/.

Olejowanie schodów i blatów, a naturalny blask

Jeśli chcesz, aby Twoje schody i blaty wyglądały bardziej naturalnie, możesz zdecydować się na olejowanie. Proces ten pozwala zabezpieczyć drewno i nadać mu naturalnego wyglądu. Możesz również wybrać olej o odpowiednim kolorze, aby podkreślić wygląd drewnianych schodów czy blatów. W ofercie FS Drewno znajdziesz między innymi drewniane blaty stołowe w kolorach: teak, dąb skalisty, wenge, biel oraz brąz.

Podsumowując, drewniane schody i blaty to doskonały sposób na nadanie swoim wnętrzom przytulnego charakteru. Możesz je malować, lakierować lub olejować, aby nadać im blasku i zabezpieczyć przed obciążeniami. Sprawdź ofertę FS Drewno i wybierz drewniane blaty i schody idealne do Twojego wnętrza.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%