Zamknij
Zobacz!

Jak wygląda praca magazyniera? Sprawdź jakie są zarobki i możliwości awansu!

artykuł sponsorowany + 15:31, 15.12.2022 Aktualizacja: 15:31, 15.12.2022

W Polsce jest coraz więcej powierzchni magazynowej. Podobno zasoby magazynowe w Polsce przekroczyły 24 mln metrów kwadratowych powierzchni co oznacza, że stale odnotowywany jest przyrost nowej powierzchni. Taki stan rzeczy sprawia, że stale obserwujemy niesłabnący popyt na wykwalifikowanych pracowników. W efekcie praca na magazynie jest często oferowana na portalach z ogłoszeniami o pracę. Wychodząc temu naprzeciw w niniejszym artykule przedstawiamy na czym polega praca na stanowisku magazyniera.

Jakie są codzienne obowiązki magazyniera?

Magazynierzy pracują między innymi w magazynach, centrach logistycznych i sklepach detalicznych. Pojęcie „praca magazynier” może obejmować szereg różnych czynności, które są związane z obsługą magazynu. Magazynier może odpowiadać za przyjmowanie, składowanie, wydawanie i monitorowanie zasobów magazynowych. Praca dla magazyniera może obejmować przygotowanie towaru do wysyłki, zapewnienie bezpiecznego składowania i utrzymanie czystości w magazynie. Z reguły obowiązkiem magazynierów jest także tworzenie dokumentacji oraz wykonywanie wpisów do rejestru. Aby wykonać czynności tego typu, magazynierzy muszą często pracować z różnymi systemami informatycznymi.

Jakie wymagania muszą spełnić kandydaci chcący pracować jako magazynier?

Przede wszystkim magazynier musi posiadać odpowiednie doświadczenie zawodowe i mieć ogólne pojęcie o procesach jakie zachodzą na magazynie. Często bardzo potrzebna jest umiejętność korzystania z wózków widłowych oraz umiejętność kontrolowania stanów magazynowych. Poza tym, mile widziane są kompetencje twarde takie jak obsługa niektórych programów informatycznych lub znajomość skanowania i kodowania towarów. Poza tym, mile widziane bywają umiejętności interpersonalne oraz umiejętność pracy w zespole.

Możliwości rozwoju i awansu na stanowisku magazyniera

Możliwe jest awansowanie na stanowisko kierownika magazynu lub specjalisty ds. logistyki, a także rozwijanie swoich umiejętności i kompetencji poprzez dodatkowe szkolenia i kursy. Mogą to być np. kursy zakresu poruszania się wózkiem widłowym lub szkolenia z zakresu obsługi oprogramowania do zarządzania procesami logistycznymi.

Kierownik magazynu odpowiada za całokształt pracy magazynu, w tym za zarządzanie zespołem magazynierów, planowanie i koordynację pracy, a także za organizację i optymalizację przepływu towarów w magazynie. Specjalista ds. logistyki zajmuje się natomiast planowaniem i koordynowaniem dostaw towarów, a także optymalizacją kosztów i czasów dostaw. Oba te stanowiska wymagają doświadczenia w pracy na magazynie.

Praca na magazynie wiąże się z zarobkami w wysokości około 4000zł brutto. Przy czym wysokość wynagrodzenia bywa zróżnicowana. Oferty pracy dla magazyniera z doświadczeniem oraz praktyczną wiedzą nt. logistyki mogą oferować znacznie wyższe zarobki. Więcej na temat pracy magazyniera można przeczytać na servicetechnical.pl.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%