Zamknij
REKLAMA

Regały półkowe – nie tak proste, jak się może wydawać

15:32, 21.11.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:32, 21.11.2022

Regały półkowe mogą się wydawać najprostszym sposobem na zagospodarowanie przestrzeni magazynowej tam, gdzie wymagany jest ręczny dostęp. Z jednej strony to prawda – trudno o prostsze rozwiązanie, ale z drugiej – regały półkowe są zdecydowanie bardziej zróżnicowanymi produktami niż w powszechnej świadomości.

Co decyduje o uniwersalności regałów półkowych?

W ofertach najlepszych producentów regały półkowe stanowią często największą część asortymentu, a to dlatego, że ten pomysł można rozwinąć na wiele sposobów. Eksperci firmy mag-complex.pl wskazują na kilka cech, które decydują o tym, że regały półkowe w wielu firmach stanowią rozwiązanie podstawowe.

  • Kilka dostępnych typów półek różniących się wytrzymałością – sklejka, blacha, siatki.
  • Opcje dostosowywania wysokości zamocowania półek, często zresztą w systemie prostych zatrzasków, co pozwala na beznarzędziową lub przynajmniej bardzo sprawną zmianę konfiguracji zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem.
  • Modułowa konstrukcja pozwalająca wymienić zużyte lub uszkodzone półki lub zastosować rozszerzenia na przykład w formie kolumn dostawnych do już funkcjonującego systemu regałów.
  • Kilka różnych wariantów dostosowanych do mniejszych i większych obciążeń, dzięki czemu nie trzeba płacić za regał o przesadnie dużej nośności.
  • Możliwość stosowania wybranych konfiguracji także w warunkach zewnętrznych, w tym nawet bez zadaszenia.
  • Możliwość poprawy funkcjonalności dzięki zastosowaniu dodatkowych siatek, przegród pionowych i innych akcesoriów.

Nie tylko w magazynie – regały półkowe to najbardziej uniwersalny typ wyposażenia

Dzięki wielu różnym wariantom konstrukcyjnym regały półkowe znajdują zastosowanie nie tylko w magazynach, gdzie tak naprawdę ich zastosowanie bywa często ograniczone w związku z tym, że wiele magazynów obsługuje przede wszystkim towary paletowane. Dzięki wykorzystaniu rozszerzeń i akcesoriów regały paletowe mogą być używane także w warsztatach, pracowniach, a nawet hurtowniach i sklepach. Stanowią tanią, a przede wszystkim funkcjonalną alternatywę dla niektórych typów mebli wystawienniczych. Ponadto dzięki możliwości regulacji wysokości półek, a także dopasowania wysokości samego regału można je dobrać w odpowiedni sposób do każdej przestrzeni.

Markowe systemy regałów półkowych

Przy okazji omawiania regałów półkowych warto wspomnieć też o tym, że niektórzy producenci wykorzystują własnego pomysłu konstrukcje. Najdalej idące zmiany dotyczą jednak nie samych ram, ale półek, które mogą być na przykład dodatkowo podginane lub zaokrąglane, co z jednej strony zmniejsza ryzyko skaleczenia przy ręcznej obsłudze, a z drugiej – wpływa także korzystnie na sztywność konstrukcji i zwiększa wytrzymałość.

Spore zmiany dotyczą też systemów montażu – najlepsze regały półkowe dziś rzadko mają półki skręcane. Zdecydowanie częściej stosuje się systemy klamer i zatrzasków, które ułatwiają błyskawiczną rekonfigurację regałów i pozwalają na bieżące dostosowywanie ich do aktualnie składowanego towaru.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%