Zamknij

Jak często należy wymieniać podzespoły ploterów?

15:33, 26.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:33, 26.09.2022

Decydując się na zakup nowego wyposażenia biura, chcemy zawsze sięgać po sprzęt, który, nawet gdy się zepsuje, będzie stosunkowo tani w serwisowaniu. Nie inaczej jest, gdy decydujemy się na zakup plotera, który ze względu na swoją popularność może być naprawdę drogi w utrzymaniu. Jak znaleźć sposób, aby wymiana podzespołów była możliwe najtańsza? Warto skorzystać z zamienników oraz alternatyw.

Podzespoły zamienne, czyli captopy do ploterów!

Na samym początku warto wyjaśnić, czym jest ploter. W najprostszy sposób, który przyjął się w potocznym słownictwie, ploter to drukarka wieloformatowa pozwalająca na obsługiwanie większych formatów, niż standardowe drukarki. Plotery składają się natomiast z wielu części wymiennych, a jednym z nich jest capton, czyli element odpowiadający za bezpieczne utrzymanie głowicy drukującej, gdy ta znajduje się w stanie spoczynku. Dodatkowo captony do ploterów zajmują się czyszczeniem głowicy. Co więcej, capton połączony jest z pompą atramentu.

Dlaczego captony do ploterów są podzespołem, o którym warto wspomnieć?  Ze względu na ważną rolę, jaką odgrywają captopy musimy regularnie sprawdzać ich stan, aby głowica nie uległa zniszczeniu. Co prawda nie ma określonego czasu, co jaki powinniśmy wymieniać captony do ploterów, jednak warto sprawdzać je regularnie i wymieniać, gdy jest taka potrzeba. Jej uszkodzenie wiąże się z bardzo dużym kosztem, którego powinniśmy unikać, a w tym na pewno pomogą nam firmy zajmujące się sprzedażą części zamiennych. Wartymi sprawdzenia są captopy do ploterów na drukoutlet.pl, czyli stronie, która w swojej ofercie ma różne części zamienne do ploterów.

Kolejna delikatna część plotera — dampery do głowic!

Jak można zauważyć, dbanie o plotery wcale nie należy do prostych. To jakże przydatne urządzenie ma w sobie wiele małych elementów, które należy regularnie wymieniać. Głowice umieszczone w urządzeniu są niezwykle delikatne, dlatego używanie sprawdzonych podzespołów oraz atramentów jest kluczowe, jeżeli zależy nam na utrzymaniu maszyny w dobrym stanie. Jednym z elementów są dampery do głowic, które odpowiadają za ochronę atramentu przed wysychaniem, jak również za wypadanie dysz. Wyschnięty atrament nie będzie prawidłowo funkcjonował, a narażanie urządzenia jest lekkomyślnym podejściem.

Jeżeli chodzi o czas, w którym dampery do głowic powinny być wymieniane, to ciężko go określić. Nie powinno się to jednak dziać rzadziej niż raz na rok. Optymalną opcją jest sprawdzanie damperów co kilka miesięcy, aby być w stu procentach pewnym, że maszyna pracuje w prawidłowy sposób. Oczywiście kupowanie nowych części wiąże się z dużymi wydatkami, jednak tutaj z pomocą przychodzi strona drukoutlet.pl, na której znajdziemy części do ploterów w atrakcyjnych cenach. Jeżeli chciałbyś kupić dampery do głowic Epson DX w ofercie Druk Outlet znajdziesz je w naprawdę konkurencyjnych cenach.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%