Zamknij

Jakie ryzyko wiąże się z zakupem używanego kasku motocyklowego?

14:20, 23.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:21, 23.09.2022
materiał partnera materiał partnera

Kupowanie używanych kasków ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla wielu osób używany kask nie jest niczym złym i traktowany jest jak inny ubiór garderoby, którym możemy kupić z drugiej ręki. Jednak przed dokonaniem takiego zakupu, powinniśmy kilka razy zastanowić się, jakie ryzyko wiąże się z kupieniem używanego kasku, tym bardziej od osoby, która jest nam kompletnie nieznana.

Dlaczego używany kask motocyklowy może być zagrożeniem?

Kupno kasku, tak samo, jak kupno innych używanych przedmiotów, wiąże się z dużym ryzykiem, że były właściciel ukryje przed nami wady produktu, które narażają nas na niebezpieczeństwo. Kask motocyklowy po wypadku może mieć naruszoną konstrukcję, która powinna zabezpieczać nas w trakcie wypadku, lub nawet upadku. Jeżeli konstrukcja jest zniszczona, kask w żaden sposób nas nie ochroni, a my możemy nabawić się poważnych urazów, albo nawet stracić nasze życie. Oczywiście jest to drastyczne spojrzenie, jednak musimy mieć to na uwadze, gdy myślimy o zakupie nowego kasku.

Jakie wady i zalety ma używany kask na motor?

Myśląc o zakupie używanego kasku, musimy zrobić sobie listę za i przeciw. Wtedy będziemy mogli być pewni naszej decyzji. Na samym początku spójrzmy na cenę, używany kask motocyklowy, będzie tańszym rozwiązaniem, dlatego w cenie nowego kasku ze średniej półki dostaniemy używany kask z półki wysokiej. Jest to jednak koniec zalet, które mają używane kaski. Korzystanie z kasku od obcej osoby, to ryzykowanie swoim życiem. Nawet przy upadku z wysokości na twardą powierzchnie kask traci swoje właściwości ochronne i powinien zostać wyrzucony, dlatego, zamiast kupować używany kask na motor, lepiej sprawdź otwarte kaski motocyklowe fabrycznie zapakowane.

Czy używany kask motocyklowy dopasuje się do mojej głowy?

Używany kask na motor przystosowuje się do kształtu głowy jego użytkownika. Dlatego wyściółka, która się w nim znajduje, może odkształcić się tak, aby osoba korzystająca z kasku miała największą wygodę. To z kolei sprawia, że kask motocyklowy pomimo dobrego rozmiaru, będzie zbyt luźny na naszej głowie. Szczególnie odczuwalne jest to przy kaskach szczękowych, które dopasowują się dokładnie do głowy użytkownika. Dlatego właśnie powinniśmy kupić nowy kask motocyklowy. Wartymi polecenia są kaski szczękowe na motor na jan-mar.pl, sprawdzony sklep dostarcza  wysokiej jakości kaski motocyklowe, z różnych półek cenowych, aby każdy znalazł coś dla siebie.

Używany kask motocyklowy dla dziecka

Ze względu na rozwój dziecka, wymaga on częstszych wymian kasku na motor. Jednak czy sięgnięcie po używany kask motocyklowy dla dziecka jest mądrym pomysłem. Na to pytanie stanowczą odpowiedzią będzie nie. Ryzykowanie dziecięcym zdrowiem, aby oszczędzić kilkanaście złoty, jest nieodpowiedzialnym podejściem, które może zakończyć się tragedią. Sprawdzając ceny, dziecięce kaski motocyklowe Jan-Mar są stosunkowo tanim rozwiązaniem, aby zwiększyć bezpieczeństwo naszej pociechy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%