Zamknij

Bagaż podręczny - wszystko co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz się na lotnisko

14:11, 19.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:12, 19.09.2022
pixabay pixabay

Planując krótkie wakacje, większość z nas decyduje się na wzięcie bagażu podręcznego. Dzięki niemu zmniejszamy koszty podróży lotniczej, a przy tym nie musimy nosić ze sobą zbyt ciężkiej walizki. Warto mieć jednak na uwadze, że bagaż podręczny w jednej linii lotniczej, może nie być uznawany za podręczny w innej.

Zanim wybierzesz się w podróż, upewnij się co do kryteriów stawianych przez wybrane linie lotnicze. Ale to nie wszystko. Istnieje kilka innych parametrów, które warto mieć na uwadze przy wybieraniu bagażu podręcznego. Zastanawiasz się co będzie lepsze - plecak, torba, a może walizka? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę, by bezpiecznie i w pełni komfortowo podróżować!

Walizka czy torba podręczna?

Wybór w tym przypadku będzie mocno indywidualną sprawą. Miękka torba wykonana z materiału pozwoli bezproblemowo upchnąć bagaż w schowku znajdującym się nad głową. Walizka jednak wykonana z trwałego materiału zapewnia maksymalną ochronę przedmiotów znajdujących się w jej wnętrzu. Jeśli zdecydujemy, że najlepszym pomysłem będzie walizka, bagaż podręczny w tym przypadku nie powinien przekraczać wymiarów podanych przez linię lotniczą. W innym przypadku przechodząc przez bramki, pracownik linii lotniczych może wymagać od nas umieszczenia walizki w luku bagażowym. To z kolei wiąże się z dodatkową opłatą.

Czy możesz zabrać torebkę i bagaż podręczny?

Niektóre linie lotnicze umożliwiają zabranie na pokład torebki lub „przedmiotu osobistego”, a także bagażu podręcznego. Nie jest tak jednak w przypadku każdej linii. Zanim zdecydujesz się zabrać ze sobą zarówno bagaż jak i torebkę, upewnij się, że jest to możliwe, zapoznając się z regulaminem dostępnym na stronie przewoźnika.

Co się stanie, jeśli przekroczysz limit bagażu podręcznego?

Jeśli masz bagaż podręczny, który przekracza limit, przygotuj się na umieszczenie go w luku bagażowym, a co za tym idzie dodatkowe pobranie opłaty za nadbagaż. Aby tego uniknąć, zawsze rezerwuj z wyprzedzeniem dodatkową torbę online, zamiast ryzykować opłatę przy bramce.

Upewnij się również, że znasz ograniczenia dotyczące bagażu podręcznego obowiązujące w liniach lotniczych, którymi podróżujesz, zwłaszcza jeśli wracasz z innym przewoźnikiem. Mogą się one różnić i wpłynąć na rozmiar torby, dozwoloną liczbę sztuk bagażu oraz ograniczenia wagi.

Korzyści podróżowania z bagażem podręcznym

Istnieją niezliczone korzyści płynące z podróżowania tylko z bagażem podręcznym, od ominięcia kolejek do zrzutu bagażu po zaoszczędzenie pieniędzy na opłatach za bagaż rejestrowany. Dodatkowo dostaniesz się do kolejki taksówek lub wypożyczalni samochodów przed resztą pasażerów, z którymi podróżowałeś.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%