Już dzisiaj (5 lutego) na hali gimnastycznej w Kobylance odbędzie się prawdziwa kulturalna uczta w lokalnym wydaniu. W przedsięwzięcie zaangażowane jest około 150 osób w przedziale wiekowym od 3 do 70 lat!
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"2052"}
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18 spektaklem na podstawie utworu „Dziewczynka z zapałkami”. Będzie to jednak bardzo współczesna wersja baśni Andersena, napisana z punktu widzenia dziecka, ale dająca do myślenia również rodzicom.
Teksty opracowali członkowie grupy poetyckiej Ośrodka Kultury Gminy Gorlice wraz z Izabelą Zubko, muzykę napisała Katarzyna Burkot, a choreografię przygotowała Klaudia Jaśkowska.
Nasza interpretacja to wzruszająca opowieść o problemach i rozterkach współczesnego świata. Przyznam szczerze, że niektóre fragmenty są bardzo mocne i zmuszające do refleksji
– mówi Roman Korbicz, dyrektor Ośrodka Kultury Gminy Gorlice.
Tuż po spektaklu, około godz. 19, zacznie się wieczór musicalowo-karnawałowy, czyli wspólna zabawa wszystkich mieszkańców.
Orkiestra Dęta OSP Dominikowice pod moją dyrekcją zaprezentuje 16 rozrywkowych utworów, największych światowych przebojów sceny musicalowej. Do naszych wykonań zaśpiewa Katarzyna Burkot, a zatańczą: cztery grupy mażoretek, Klaudia Jaśkowska i Tomasz Lenartowicz, grupa baletowa z Dominikowic, grupa tańca współczesnego z Zagórzan i formacje Ladies Latino z Dominikowic i Szymbarku
– wylicza dyrektor.
I dodaje:
Każdy, kto nie ma planów na dzisiejszy wieczór może czuć się zaproszony do Kobylanki! Wstęp jest bezpłatny, ale będzie można wesprzeć działalność naszego ośrodka wolnymi datkami.

Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Jak to nic nie da sie zrobic? Mozna kupic denarutar i myslec nad rozwiazaniem.
Menel
22:03, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Ale w czym problem jak nikt nie widzi to się skręca w lewo. Tą paranoję trudno zrozumieć jak można było coś takiego zaprojektować w czym jest problem aby z jedynego wyjazdy skręcać w prawo czy lewo. Każda wyjazd na tej ulicy tak ma jak i w całym mieście. Paranoja
Test
21:53, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
I bardzo dobrze. Jeszcze postawić zakaz skrętu do Marysieńki i Go Parku od strony szpitala bo ślepi kierofcy nie widzą znaków nakazu jazdy na wprost.
Kjerofca
20:24, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Na 10 aut na dzien to szkoda zamieszanie robić
Sisi
20:20, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz