Zamknij
REKLAMA

KGP: w poniedziałek na drogach akcja "Alkohol i narkotyki"

09:03, 09.12.2019 | PAP
REKLAMA
Skomentuj
PAP

Jak przekazał podinsp. Kobryś w poniedziałkowych działaniach, które rozpoczną się o godzinie 6 rano weźmie udział pięć tysięcy policjantów ruchu drogowego w całej Polsce.

"Akcja polega przede wszystkim na tym, żeby sprawdzać w sposób bardziej wzmożony niż zwykle, trzeźwość kierujących i zaglądać im w oczy pod kątem ewentualnych narkotyków we krwi" - poinformował Kobryś.

Powiedział także, że za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy.

"Warto przypomnieć, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości lub po użyciu narkotyków kilka lat temu kary zostały mocno zaostrzone. Oprócz tego, co było, czyli zakazu prowadzenia pojazdów, kary pozbawienia wolności, była grzywna. Teraz do tego zwiększono dolny wymiar zakazu prowadzenia pojazdów z roku na trzy lata, a górny do 15 lat, a nawet dożywocia przy recydywie. Dodatkowo wprowadzono obowiązkowe świadczenie pieniężne minimum 5 tys. złotych do 60 tys. zł" - tłumaczył.

Poniedziałkowa akcja "Alkohol i narkotyki" będzie trwała do około godziny 22.

Kobryś wskazał też, że w tym roku pierwszy raz od dekady mamy zwiększoną liczbę zatrzymanych kierujących pod wpływem alkoholu, więc "takie działania są potrzebne i musimy je realizować i będziemy je realizować".

Według policyjnych danych w tym roku funkcjonariusze zatrzymali ponad 103 tys. kierowców będących pod wpływem alkoholu. To o ponad 3 tys. więcej niż w analogicznym okresie 2018 roku. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

bf/ mark/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MaroMaro

3 2

No to inaczej. Wg. informacji zamieszczonej na pewnym portalu Pan rzecznik KGP oświadczył, że w przyszłym roku będzie mniej akcji policyjnych. Powód- policjanci m
ają ich dość. Mają dość czy nie ma kto ich przeprowadzać? 11:08, 09.12.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

2 0

Nie chce im się stać na patrolach. Ja w poniedziałek tyle jeździłam, a ani jednego patrolu nie spotkałam. Lenie i tyle.
22:15, 10.12.2019


ObserwatorObserwator

3 2

Policjanci od tego są aby wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego i tutaj zapewne nie chodzi o akcyjność i wykazanie statystyki ale o zwykłą codzienność,gdzie mundurowy koncentruje się na wykrywaniu poważnych wykroczeń a nie na łapaniu płotek i bo im łatwo dać mandat.Nie tedy droga do normalności niestety! 16:43, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

chałabałachałabała

4 1

Policje dać do sprzątania chodników. Za ich podejście. 21:24, 09.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Podejście Podejście

3 0

Do chałabała:1.,,Podejscie z góry narzucone"2.,,MI również się nie podoba ale to zawód,,Pseudo służba"...3.Nie tedy droga... ✌️ 00:25, 10.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© gorlice24.pl | Prawa zastrzeżone