Zamknij

Ostrzeżcie bliskich! Kolejne oszustwa „na pracownika banku”

10:03, 22.09.2023 . Aktualizacja: 11:14, 22.09.2023
Skomentuj fot. ilustracyjne / pixabay.com fot. ilustracyjne / pixabay.com

Tylko wczoraj (21 września) do gorlickich mundurowych zgłosiły się dwie kobiety, mieszkanki naszego powiatu, które zostały oszukane przez trefnych pracowników banku. Jedna z nich straciła trzy tysiące złotych, a kolejna aż 28 tys. złotych!


Do mieszkanki gminy Gorlice zadzwoniła w środę (20 września) osoba, która przedstawiła się jako pracownik banku. Nieświadoma zagrożenia kobieta wysłuchała z uwagą, co jej rozmówca chce jej przekazać. 

Mężczyzna przekonywał kobietę, że pieniądze na jej koncie są zagrożone i powinna je przelać na bezpieczny rachunek, a on pomoże jej w przejściu całej procedury. 

Oszust bardzo szybko uzyskał dostęp do konta mieszkanki gminy Gorlice i za pomocą kodów BLIK wypłacił z jej rachunku trzy tysiące złotych.

Ofiarą oszusta działającego w taki sam sposób padła również mieszkanka gminy Lipinki, która najpierw przelała na wskazany przez oszusta rachunek 25 tys. złotych, a pozostałe na koncie trzy tysiące złotych oszust wypłacił przy pomocy kodów BLIK.

Gorliccy policjanci apelują do mieszkańców o rozwagę i przypominają, że każdego dzwoniącego pracownika banku można zweryfikować samemu, dzwoniąc na infolinię banku – bez żadnych problemów można sprawdzić, czy taka osoba faktycznie pracuje w danym banku.


Źródło info: KPP w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

FixFix

6 0

I dziwimy się później, że PIS wygrywa……… 11:17, 22.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HihiHihi

1 0

Biedna Pani mecenas🤣 20:31, 26.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%