Zamknij

Wyrób medyczny LIX – krople na ból ucha

13:43, 13.09.2023 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 14:12, 13.09.2023
Materiały partnera Materiały partnera

Ból ucha może być spowodowany stanami zapalnymi, regularną ekspozycją na działanie wilgoci i wody czy długotrwałym noszeniem słuchawek. Bez względu na to, co stało się powodem dolegliwości, można zastosować krople LIX. Jak działają i kiedy należy skorzystać z tego wyrobu medycznego?

Czym są krople do uszu LIX?

Krople LIX to wyrób medyczny, który łagodzi ból i wspomaga leczenie stanów zapalnych ucha. Zawiera 0,5 proc. roztworu chlorowodorku lidokainy w glicerolu. Głównym składnikiem kropli do uszu LIX jest glicerol, który dzięki swoim właściwościom wiążącym wodę osusza przewód słuchowy, zmniejsza obrzęk tkanek oraz redukuje ból. Z tego względu zastosowanie kropli sprawdza się w przypadku zalegającego czopu woskowinowego, który powoduje ból w kanale słuchowym.

Dzięki stosowaniu takich kropli można zmiękczać zalegającą woskowinę, co pomaga w jej szybkim, bezproblemowym usunięciu.

Lidokaina, drugi składnik kropli LIX, działa pomocniczo jako środek powierzchniowo znieczulający i wzmacniający działanie glicerolu. Dzięki niej krople pozwalają w krótkim czasie złagodzić ból ucha u pacjenta. Wszystko dlatego, że lidokaina stosowana miejscowo działa niezwykle szybko – efekty w postaci odczuwalnego poziomu zmniejszenia dolegliwości są widoczne po 2-5 minutach od zastosowania. Nie należy obawiać się jej stosowania – lidokaina jest bezpieczna i dobrze tolerowana, co zostało potwierdzone na podstawie randomizowanych badań klinicznych.

Kiedy stosować krople LIX?

Zgodnie z informacją umieszczoną na ulotce produktu, można go stosować już od 6. miesiąca życia dziecka i u dorosłych pacjentów cierpiących z powodu dolegliwości bólowych uszu. Krople LIX wykazują wspomagające działanie przy:

  • stanach zapalnych ucha, które objawiają się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego;
  • występowaniu dolegliwości, którym towarzyszy ból spowodowany regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci, np. na basenie;
  • występowaniu dolegliwości, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem słuchawek lub woskowiną zatykającą przewód słuchowy zewnętrzny;
  • pojawieniu się dolegliwości, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów powodujących niszczenie naturalnej błony osłaniającej przewód słuchowy zewnętrzny, np. szampony, mydła, żele pod prysznic i inne, podobne.

Jak stosować krople do uszu LIX?

Zanim przejdzie się do aplikacji kropli do uszu LIX, należy dokładnie umyć ręce i odkręcić butelkę z wyrobem medycznym. Następnie trzeba przechylić głowę lub po prostu ułożyć się na boku w takiej pozycji, by ucho było skierowane w górę. Należy wówczas delikatnie pociągnąć za jego płatek ku dołowi, a odkręconą butelkę odwrócić dnem do góry i naciskając ją z obu stron, zaaplikować 1-2 krople do ucha. Następnie trzeba pozostawać w tej samej pozycji przez kilka minut, by uzyskać pewność, że krople LIX swobodnie wpłynęły do przewodu słuchowego. Jeśli po spionizowaniu się płyn wycieknie na zewnątrz, jego nadmiar najlepiej wytrzeć chusteczką. Po wciśnięciu kropli zalecane jest zatkanie przewodu ucha zewnętrznego watą.

Przeciwwskazania i ostrzeżenia dla stosowania kropli LIX

Na uwagę zasługuje fakt, że nie należy stosować produktu leczniczego LIX, jeśli u pacjenta doszło do perforacji błony bębenkowej ucha, ani u dzieci, które nie mają jeszcze ukończonego 6. miesiąca życia.

Krople przeznaczone są do doraźnego łagodzenia bólu przez okres nie dłuższy niż 3 dni. Nie powinny być stosowane przewlekle, a jeśli dolegliwość ucha się przedłuża, a ponadto występuje obrzęk, może to sygnalizować, że doszło do zakażenia bakteryjnego lub grzybiczego. Wtedy najprawdopodobniej potrzebne będzie umówienie wizyty u laryngologa i wdrożenie dalszego leczenia.

Należy pamiętać, że krople LIX są wyrobem medycznym, który powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami producenta. Więcej o zastosowaniu kropli dowiesz się na stronie https://lix.com.pl/.

Lix krople do uszu

Wyrób medyczny

Przeznaczenie:

Wspomagająco przy: stanach zapalnych objawiających się obrzękiem, bólem i swędzeniem przewodu słuchowego zewnętrznego; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany regularną ekspozycją na działanie wody i wilgoci; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany długotrwałym noszeniem, słuchawek lub woskowiną, która zatyka przewód słuchowy zewnętrzny; dolegliwościach, którym towarzyszy ból spowodowany częstym stosowaniem detergentów, które niszczą naturalną błonę osłaniająca przewód słuchowy zewnętrzny.Wytwórca: Adamed Pharma S.A.

LIX/13660/07/23

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%