Zamknij

Bestsellerowe książki dla młodzieży - ranking 2023

17:01, 11.09.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:45, 12.09.2023
Materiały partnera Materiały partnera

Szukasz wciągającej lektury na ostatnie dni wakacji i odskocznię od szkolnych obowiązków? A może nastoletnie lata masz już za sobą, ale chcesz przenieść się w wyobraźni do młodych lat? Sprawdź, jakie książki dla młodzieży biją dziś rekordy popularności!

Weronika Marczak, “Rodzina Monet”

Nasze zestawienie nie mogło mieć innego otwarcia: powieści Weroniki Marczak poświęcone losom rodziny Monet, “Skarb”, “Królewna” i “Perełka”, królują niepodzielnie na listach bestsellerów i trendów w mediach społecznościowych. Historia Hailie Monet - delikatnej czternastolatki, której życie w jednej chwili zmienia się o 180 stopni - i piątki jej braci trzyma w napięciu, wzrusza i zaskakuje. Autorka nie stroni od trudnych, ważnych dla młodych ludzi tematów, a w przeżyciach i emocjach Hailie każda czytelniczka może znaleźć cząstkę samej siebie.

Marta Łabęcka, “Flaw(less)”

Powieści z serii “Flaw(less)” autorstwa Marty Łabęckiej to popularne książki dla młodzieży i młodych dorosłych, szukających swojego miejsca w życiu. Bohaterowie, Josephine i Chase, wywodzą się z różnych światów. Ona jest typową dziewczyną z dobrego domu, przytłoczoną wygórowanymi oczekiwaniami rodziców, on ma za sobą trudne dzieciństwo u boku zmagającej się z nałogami matki. Z pozoru diametralnie różni, po bliższym poznaniu odkrywają u siebie wiele wspólnych cech - a rozwój ich relacji przybiera nieoczekiwany obrót…

Kelsey Hartwell, “11 papierowych serc”

Choć podtytuł książki mówi, że “każdemu pisane jest love story”, jej treść jest daleka od sztampowego romansu: choć fabuła koncentruje się wokół relacji Elli i Andy’ego, autorka wykracza znacznie ponad tematykę miłosną. Główna bohaterka staje przed koniecznością ułożenia sobie życia na nowo po poważnym wypadku; Ella uczy się odpuszczać to, co już jej nie służy, ale i walczyć o to, co najcenniejsze. Głęboki ładunek emocjonalny w połączeniu z wciągającą fabułą sprawia, że od “11 papierowych serc” nie sposób się oderwać.

Jenny Han, “Tego lata stałam się piękna”

Choć lato powoli nas opuszcza, lektura tej bestsellerowej książki dla nastolatków pozwoli Ci zatrzymać je na dłużej! Poznaj Belly, która jak co roku spędza wakacje w malowniczym miasteczku wraz z rodziną i przyjaciółmi - Conradem i Jeremiahem. Pierwszy z nich jest jej najlepszym kumplem, drugi - obiektem cichych westchnień. Obaj chłopcy zawsze traktowali ją po bratersku… Aż do teraz. Jenny Han snuje historię miłosnego trójkąta z lekkością, humorem i ciepłem, które przepełnia serca czytelniczek jeszcze przez długi czas po odłożeniu książki.

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%