Zamknij

Kantor Bitcoin w praktyce — jak kupować Bitcoin z korzyścią?

14:21, 24.05.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 14:26, 24.05.2023
Zdj. ilustracyjne / pexels Zdj. ilustracyjne / pexels

Bitcoin możesz kupić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wymiana w kantorze kryptowalutowym. To prosta i szybka metoda na rozpoczęcie przygody z kryptowalutami. Jak działa kantor Bitcoin? Zobacz, na co warto zwrócić uwagę.

Czym są kantory kryptowalutowe?

Czy wiesz, że kantor kryptowalutowy https://bitcoinwymiana.pl/ to zaraz po giełdzie krypto najpopularniejsze miejsce do zakupu i sprzedaży wirtualnych aktywów? W takich kantorach zazwyczaj możesz wymienić waluty fiducjarne, takie jak złotówki, euro, czy dolary na wybrane kryptowaluty. A także w drugą stronę, czyli krypto na gotówkę. Niektóre kantory oferują także wymianę jednej kryptowaluty na drugą.

Skąd się wzięły kantory kryptowalutowe? Dlaczego nie wystarczyła sama giełda? Rolą kantorów krypto jest ułatwienie inwestowania w wirtualne waluty. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla początkujących inwestorów, którzy nie chcą, lub nie mają czasu na bieżąco śledzić rynku i nie potrzebują dostępu do zaawansowanych wykresów i narzędzi analizy technicznej. Kantor kryptowalutowy pozwala na proste i szybkie zawieranie transakcji w Bitcoin (BTC), a także ewentualnie w innych popularnych kryptowalutach np. Ethereum (ETH), Tether (USDT), czy Dogecoin (DOGE). Co więcej, wymiana w kantorze pozwala na uniknięcie zbędnych formalności.

Czy można wymienić kryptowaluty bez weryfikacji?

Obecnie nie istnieje w pełni anonimowy handel kryptowalutami. W przypadku zarówno giełdy, jak i kantorów, zazwyczaj musisz podać pewne dane, takie jak numer telefonu lub adres e-mail, w celu autoryzacji transakcji lub dokonać płatności za kryptowaluty, co pozbawia operację pełnej anonimowości. Nierzadko jednak kantory nie wymagają weryfikacji tożsamości, co znacznie usprawnia proces wymiany. Co więcej, można znaleźć kantory kryptowalut, w których nie trzeba się rejestrować, takie jak bitomaty i te działające w internecie.

Kantor kryptowalut a giełda

Kryptogiełdy są centralną częścią ekosystemu wirtualnych aktywów i stanowią ważny punkt, o którym trzeba wspomnieć, gdy mówimy o kantorach kryptowalutowych. Jeśli chcesz poważnie zajmować się inwestowaniem w kryptowaluty i aktywnie nimi handlować, powinieneś skupić się na kryptogiełdach. Są one tańsze niż kantory, oferują narzędzia analizy technicznej, oraz posiadają znacznie szerszy wybór kryptowalut, od kilkudziesięciu do kilkuset.

Jednak giełda kryptowalut jest znacznie bardziej skomplikowana. Kantor kryptowalutowy to idealne rozwiązanie dla początkujących inwestorów, którzy jeszcze nie mają doświadczenia w handlu krypto. Jak wymienić Bitcoin w takim miejscu? Umów się na wizytę w punkcie stacjonarnym i przyjdź z gotówką. Jedyne, co jeszcze musisz przygotować to adres portfela kryptowalutowego.

Jak wybrać kantor kryptowalutowy?

Aby wybrać dobry, bezpieczny i tani kantor kryptowalut, wcale nie trzeba poświęcić dużo czasu. Przede wszystkim sprawdź historię firmy oraz opinie innych użytkowników. Należy także przeanalizować stronę kosztową i oferowane przez kantor wirtualne aktywa.

 

(Artykuł sponsorowany)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%