Zamknij

Wędrówka z dzieckiem zimą — jak zaplanować, aby uniknąć nieprzyjemności?

14:33, 30.11.2022 Materiały Partnera Aktualizacja: 14:33, 30.11.2022
Skomentuj Materiały partnera  / Adobestock Materiały partnera / Adobestock

Decydując się na wędrówkę z dzieckiem w sezonie zimowym, warto wiedzieć, jak się odpowiednio przygotować do takiej aktywności fizycznej, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie ubranie wybrać dla dziecka i dlaczego to właśnie ubiór jest tak ważną kwestią?

Wędrowanie z dzieckiem to bardzo ciekawa i umacniająca więź rodzinną aktywność. O ile w cieplejszych miejscach roku nie jest to zbyt wymagające zajęcie, o tyle w zimie tego typu aktywność wymaga znacznie lepszego przygotowania. Decydując się na wędrówkę z dzieckiem w sezonie zimowym, warto wiedzieć, jak się odpowiednio przygotować do takiej aktywności fizycznej, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie ubranie wybrać dla dziecka i dlaczego to właśnie ubiór jest tak ważną kwestią?

O czym warto pamiętać, wybierając się z dzieckiem na zimową wędrówkę?

Zima to okres w roku, kiedy warunki pogodowe nie są tak przyjazne, jak ma to miejsce w cieple pory roku, kiedy temperatura jest znacznie bardziej komfortowa. Nie oznacza to jednak, że w zimie trzeba unikać aktywności fizycznej na zewnątrz.

Należy jednak pamiętać, że aktywność fizyczna na zewnątrz o tej porze roku wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i zabezpieczenia się na wypadek załamania pogody. Podstawową kwestią jest oczywiście dokładne sprawdzenie prognozy pogody. Warto zwrócić tutaj szczególną uwagę na temperaturę rzeczywistą oraz odczuwalną, prędkość wiatru czy też różnego rodzaju opady atmosferyczne.

Trzeba pamiętać, że w zimie dzień jest bardzo krótki. Jeśli planujemy wracać po zmroku, należy wyposażyć się w odpowiednie oświetlenie oraz mieć na sobie różnego rodzaju elementy odblaskowe.

 

Przygotowując się do zimowej wędrówki z dzieckiem, nie należy pomijać odpowiedniego ubioru. Mówi się, że „nie ma złej pogody – jest jedynie złe ubranie” i w dużej mierze jest to prawda.

Dostępne obecnie w sprzedaży ubrania sportowe pozwalają na komfortową wędrówkę nawet w najbardziej wymagających warunkach. Jedynym zagrożeniem może być tutaj zbyt lekkie ubranie, które nie zapewnia wystarczającej izolacji przed zimnem, jak i zbyt ciepłe, które może doprowadzić do przegrzania organizmu dziecka. 

Jakie ubranie wybrać na zimową wędrówkę?

W zimie najlepszą metodą ubierania się jest tzw. ubiór na cebulkę. Polega to na tym, że ubieramy kilka cieńszych warstw, co pozwala nam lepiej odizolować organizm od chłodu i umożliwia szybkie modyfikowanie ubioru w sytuacji, gdy warunki pogodowe ulegną zmianie.

Podstawową kwestią jest w tym przypadku odpowiednia bielizna termiczna, która pełni rolę odprowadzania potu ze skóry. Kolejna część ubioru to spodnie, które powinny chronić przed chłodem, śniegiem i wiatrem. Niezbędne jest także zastosowanie głównej warstwy izolującej takiej jak np. polar, bluza. Funkcję warstwy wierzchniej powinna pełnić kurtka lub bezrękawnikWybierając kurtkę lub bezrękawnik dla dziecka, należy pamiętać, aby kupować produkty, które charakteryzują się wysoką jakością i właściwościami niezbędnymi do zapewnienia komfortu dziecku podczas zimowej wędrówki.

 

(Materiały Partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

OLOOLO

6 0

Pier do lamento... 08:26, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%