Zamknij
REKLAMA

Polisa turystyczna - co warto wiedzieć, zanim wybierzesz się na wakacje?

10:00, 23.09.2022 MATERIAŁY PARTNERA Aktualizacja: 15:16, 23.09.2022
Materiały partnera Materiały partnera

Przygotowania do wakacyjnej wyprawy to nie tylko spakowanie walizki i przekazanie zaufanej osobie kluczy do mieszkania. Niezwykle ważnym krokiem jest także zakupienie odpowiedniej polisy turystycznej. Tak jak na wyjazd zabierasz różne ubrania, z myślą o ewentualnych zmianach pogody, tak ubezpieczenie podróży pozwala Ci przygotować się na nieprzewidziane zdarzenia. Sprawdź, jaki rodzaj polisy będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy.

Czym jest polisa turystyczna? 

Słowo “polisa” jest używane zazwyczaj jako synonim ubezpieczenia, choć formalnie oznacza dokument potwierdzający podpisanie umowy z ubezpieczycielem. Polisę turystyczną otrzymujesz, gdy już wykupisz określone ubezpieczenie podróży. Uprawnia Cię ona do ochrony w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń mających miejsce podczas wyjazdu. Jeśli na przykład poślizgniesz się nad hotelowym basenem w Grecji i skręcisz kostkę, możesz skorzystać z pomocy konsultanta i otrzymać szybką pomoc medyczną na miejscu. Firma ubezpieczeniowa pokryje nie tylko koszty leczenia w greckiej placówce, ale też wydatki takie jak transport karetką czy zakup biletu na wcześniejszy powrót do domu. 

Rodzaje ubezpieczenia turystycznego 

W ERGO Ubezpieczenia Podróży możesz wykupić ubezpieczenie indywidualne, rodzinne lub grupowe. Decyzję tę dopasowujesz do charakteru planowanego wyjazdu. Jeśli planujesz zwiedzanie zamków nad Loarą jedynie we własnym towarzystwie, najbardziej odpowiednia będzie rzecz jasna polisa indywidualna. Ubezpieczenie rodzinne idealnie pasuje do all inclusive w Hiszpanii, na które wraz z partnerem czy partnerką zabieracie dzieci. Z takiej polisy można skorzystać też podczas wspólnej wyprawy z osobami, z którymi nie łączą Cię więzy pokrewieństwa - jedyna reguła to maksymalna liczba dorosłych (dwoje) i dzieci (czwórka). 

Z kolei ubezpieczenie grupowe możesz wykupić przy okazji podróży, w której bierze udział minimum dziesięć osób. Pozwala to na dużą oszczędność czasu i zmniejszenie liczby formalności! 

Dostępne warianty i rozszerzenia polisy turystycznej 

Wykupując ubezpieczenie podróży, decydujesz się na jeden z czterech wariantów jego zakresu. “Top” jest podstawową opcją, zapewniającą na przykład pokrycie kosztów leczenia do kwoty 20 000 euro czy podstawowy pakiet Assistance. Największy zakres ochrony gwarantuje wariant “Top Plus”. Obejmuje nie tylko wysokie limity na wydatki związane z leczeniem, transportem medycznym czy OC, ale także pełny Assistance oraz ubezpieczenie kosztów przerwania podróży do 1000 euro. 

Oprócz tego w ERGO Ubezpieczenia Podróży masz także do wyboru różnorodne rozszerzenia polisy - na przykład ubezpieczenie uprawiania kosztów ekstremalnych czy dodatkowa ochrona bagażu. 

Jak wykupić ubezpieczenie podróży?

Polisa turystyczna (www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl) powinna zostać nabyta odpowiednio wcześnie przed wyjazdem. Gdy znasz już termin, destynację i inne szczegóły, zapytaj w biurze turystycznym o możliwość ubezpieczenia się w ERGO Ubezpieczenia Podróży. Możesz to zrobić także on-line, za pośrednictwem strony internetowej. 

Niezależnie od długości trwania wycieczki, jej charakteru i liczby towarzyszących Ci osób, zawsze warto zapewnić sobie ochronę, jaką daje ubezpieczenie turystyczne! 

 

(MATERIAŁY PARTNERA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%