Zamknij
REKLAMA

Coraz więcej ofert pracy w branży IT - z czego to wynika?

21.43, 03.09.2022 Materiały partnera Aktualizacja: 21.44, 03.09.2022
Materiały partnera
REKLAMA

Sektor IT to jedna z gałęzi gospodarki, która rozwija się w niezwykle dynamicznym tempie. Wykwalifikowani specjaliści nie mają większych trudności ze znalezieniem dobrze opłacanego miejsca pracy. Z roku na rok liczba ofert dedykowanych programistom jest coraz większa. Z czego wynika tak wielkie zapotrzebowanie na fachowców w IT? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Z czego wynika tak wielkie zapotrzebowanie na specjalistów IT? 

Dysponowanie nowoczesnymi technologiami cyfrowymi to dziś absolutny must have dla wszystkich przedsiębiorstw, które chcą w szybki sposób reagować na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania rynkowe a także zyskiwać istotne przewagi konkurencyjne. Dzięki nowoczesnemu oprogramowaniu i systemom firmy mogą radzić sobie z wieloma wyzwaniami w znacznie efektywniejszy sposób - szybciej podejmować właściwe decyzje o charakterze strategicznym a także znacząco zwiększać poziom bezpieczeństwa przetwarzanych danych. 

Wysokie zapotrzebowanie firm na profesjonalne usługi informatyczne powoduje, że doświadczeni specjaliści IT nie mają większych trudności ze znalezieniem stabilnego i dobrze opłacanego miejsca pracy. Praca w IT niesie za sobą całą masę korzyści - zdecydowana większość specjalistów ma zapewnioną możliwość pracy zdalnej a także szereg benefitów pozapłacowych. Najlepsi fachowcy mogą liczyć na zarobki wynoszące nawet 20 000 złotych netto, dlatego nie ma się co dziwić, że tak wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat kariery w IT. 

Jedną z najbardziej znanych firm w sektorze IT jest Mindbox. Oferuje ona swoim klientom szerokie możliwości w zakresie robotyzacji procesów biznesowych, budowy zaawansowanych rozwiązań informatycznych do zarządzania organizacjami bez względu na skalę i rodzaj ich działalności. W Mindbox pracują najlepsi fachowcy, którzy mają wieloletnie doświadczenie. Więcej informacji o Mindbox można znaleźć na https://mindboxgroup.com/pl/talent-networks/

Zarobki programistów - ile wynoszą? 

Portal No Fluff Jobs podał niedawno, że w maju 2022 r. liczba ofert pracy w branży IT zwiększyła się aż o 75% w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Analitycy No Fluff Jobs ujawnili także nowe informacje na temat widełek wynagrodzeń na poszczególnych stanowiskach. Okazało się, że specjaliści w zakresie Big Dagta mogą liczyć na pensje wynoszące nawet... 25 000 złotych w ramach kontraktu B2B. 

Tomasz Bujok, dyrektor No Fluff Jobs, wskazał, że firmy poszukują najchętniej doświadczonych i wszechstronnych specjalistów, którzy posiadają jak największą wiedzę na temat rozmaitych technologii programowania. Największy wzrost ogłoszeń zaobserwowano w kategorii FullStack Developer - wzrósł on o aż 2 punkty procentowe (w porównaniu z majem 2021).

Dane No Fluff Jobs wskazują, że w ciągu roku mediana dolnych widełek wynagrodzeń w przypadku umów o pracę w branży IT spadła o 6 proc., jednak wyniosła aż 9,4 tys. zł brutto, czyli zdecydowanie więcej niż średnia krajowa. Z kolei mediana górnych widełek pozostała na takim samym poziomie, czyli aż 15 tys. zł brutto. 

Programiści muszą stawiać na ciągły rozwój

Wysokie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów IT wiąże się także z tym, iż firmom zależy na tym, by dysponować najnowocześniejszymi systemami i oprogramowaniem - dzięki temu mają szansę na dorównanie konkurencji. Z tego powodu informatycy muszą nieustannie pracować nad ulepszaniem dotychczasowych programów, urządzeń i systemów. Niezwykle istotne jest ciągłe pozyskiwanie nowej wiedzy i zdobywanie umiejętności. 

Tylko ci specjaliści, którzy cały czas angażują się w nowe projekty, uczą się kolejnych technologii oraz wykazują się kreatywnością i umiejętnością pracy pod presją czasu, mają możliwość osiągnięcia dużego sukcesu. Pracownicy, którzy podołają tym wymogom, z całą pewnością osiągną w branży IT bardzo wiele. 

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy dla specjalistów IT w firmie Mindbox na stronie https://mindboxgroup.com/pl/kariera/. Każdego dnia publikowane są tam ogłoszenia dla specjalistów z różnych dziedzin, dlatego każdy bez trudu znajdzie propozycję odpowiadającą jego umiejętnościom i predyspozycjom. 

(Materiały partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%