Zamknij
REKLAMA

Podczas prac polowych znalazł... 40 kg pocisk artyleryjski

22:32, 07.08.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

Informacja tuż zza przysłowiowej miedzy. Podczas wykonywania prac polowych mieszkaniec Pogórza Ciężkowickiego natrafił na niewybuch z czasów I wojny światowej. Czterdziestokilogramowy pocisk artyleryjski kalibru 150 mm znajdował się na niewielkiej głębokości ziemi ornej.

[ALERT]1565209815199[/ALERT]

Podczas prac polowych, mieszkaniec Pogórza Ciężkowickiego wykopał 40-kilogramowy niewybuch w postaci pocisku artyleryjskiego kalibru 150 mm. Rolnik powiadomił dyżurnego tarnowskiej policji, który skierował na miejsce grupę minersko-pirotechniczną. Policjanci tej grupy potwierdzili, że jest to niebezpieczne znalezisko o dużej sile rażenia. Z uwagi na to, że pocisk został odkopany z dala od zabudowań mieszkalnych nie było konieczności ewakuacji. Miejsce to zostało właściwie oznaczone, a ponieważ znalezisko jest pochodzenia wojskowego powiadomiono patrol saperski Wojska Polskiego z Rzeszowa. Saperzy zabrali pocisk i przetransportowali go na poligon, gdzie został zneutralizowany.

W związku z tym, że coraz częściej odnajdywane są pociski różnego rodzaju oraz kalibru policjanci zwracają uwagę, aby samodzielnie nie próbować przenosić tego typu niebezpiecznych przedmiotów, jak najszybciej powiadomić dyżurnego, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu.W tym konkretnym przypadku na uwagę zasługuje fakt, że pocisk pochodzący z okresu I wojny światowej został odnaleziony na niewielkiej głębokości na polu uprawianym od bardzo wielu lat. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Nich Nich

2 3

Mieszkanien Pogórza Ciężkowickiego....a gdzie ta miejscowość. Jest ?? 14:51, 09.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PolakPolak

2 1

To kraina geograficzna, nie miejscowość. I tak - też może mieć mieszkańców. Zaskoczę Cię, ale nie tylko miejscowości mają mieszkańców. Powiaty, gminy, województwa, landy, stany, kraje oraz krainy geograficzne też. 08:12, 10.08.2019