Zamknij
REKLAMA

Wójtowa. XX spotkanie samorządowców ziemi gorlickiej

08:03, 30.04.2019 | Jarosław Rozpłochowski
Skomentuj
REKLAMA

W minioną niedzielę 28 kwietnia, Miłosierdziu Bożemu w Wójtowej, powierzona została Ziemia Gorlicka. 

Niesprzyjająca niedzielna aura nie przeszkodziła w corocznych uroczystościach powierzenia ziemi gorlickiej Miłosierdziu Bożemu. Jak co roku od 20. lat, w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, na uroczystości w Wójtowej przybyły liczne delegacje oraz mieszkańcy ziemi gorlickiej. Tegorocznej uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Kazimierz Górny. Podczas homilii  biskup podkreślił znaczenie męki Chrystusa i  Miłosierdzia Bożego dla człowieka. Uroczystości rozpoczęły 75 Tydzień Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Miłosierni dostąpią Miłosierdzia”. 

W uroczystościach wzięli udział m.in. posłowie na Sejm RP Barbara Bartuś i Arkadiusz Mularczyk,  radna Województwa Małopolskiego Jadwiga Wójtowicz, starosta Maria Gubała, przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg wraz z wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Romanem Dziubiną, samorządowcy ziemi gorlickiej w tym wójtowie gmin Lipinki, Moszczenica, Sękowa Ropa, Gorlice oraz burmistrz Biecza i delegacja Urzędu Miejskiego w Gorlicach, a także przedstawiciele służb mundurowych, strażacy. 

Po mszy świętej wszyscy uczestnicy udali się do remizy strażackiej, gdzie pod figurą św. Floriana złożone zostały wiązanki kwiatów. 

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta z Dominikowic pod batutą Romana Korbicza. 

źródło informacji: Starostwo Powiatowe w Gorlicach

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (3)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


KkKk

3 2

A ministrant dla duchownych był :)
20:20, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LoloLolo

7 2

Po raz dwudziesty w Wójtowej została powierzona Miłosierdziu Bożemu Ziemia Gorlicka. W Gorlicach kilka lat temu powierzono Miasto opiece Matki Boskiej i nie trzeba co roku powtarzać uroczystości. Od czego to zależy? 21:00, 30.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz